Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 telepítés után,...

Windows 10 telepítés után, hogy kell Windows 7-et?

Figyelt kérdés

UEFI módban telepítettem Windows 10-et, ebben az esetben ugye létre hoz még 3 partíciót magának (450, 100, 16 MB-ost), viszont előtte még Windows 7 volt telepítve, ami a 450 MB-os részt kisebbre készítette el.


Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy ha mondjuk a Windows 10-et le szeretném valamikor cserélni Windows 7-re, vagy fordítva, akkor a telepítés kezdetekor törölnöm kell a C-t és a többi partíciót, amit létre hozott magának a Windows (kivéve, jelen esetben a D és E részt)?


Vagy nem nyúlok hozzá (meghagyom amit az előtte lévő Windows létrehozott magának, hiába más méretű), csak kijelölöm, hogy a C-re telepítse?


[link]


2017. márc. 22. 11:11
 1/5 Derwer ***** válasza:
100%

Bármikor, mikor új OS kerül telepítésre - a régi lecserélése mellet - érdemes az összes, régis OS-sel kapcsolatos partició likvidálása.

Az új OS majd létrehozza magának ami kell.

2017. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz, akkor így fogok majd tenni, ha op-rendszert váltok.


Ezt ajánlott Windows 10 külön kiadásai esetén is megtenni?


Jelenlegi 1607, ha x év múlva ugyan úgy Windows 10 megy fel gépre, de más lesz a verziószáma.

2017. márc. 22. 11:36
 3/5 Derwer ***** válasza:

A windows automatikusan frissíti magát.

Amennyiben bármikor reinstall mellet döntesz - akár azonos OS esetén - formázd mindegyiket.

2017. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, ki is kapcsoltam egyenlőre az automatikus frissítést W10-en, mert már olvastam olyanokat, hogy valakinek driver problémát okozott. Majd ha kijön tavasszal a nagyobb frissítés és minden rendbe vele, akkor később visszakapcsolom és lefrissítem én is.


Rendben, akkor így fogok tenni, ha újra kell telepítenem és nem teljesen ugyan azt az oprendszert rakom fel.


Köszönöm.

2017. márc. 22. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a Windowsnak az extra boot partició csak akkor lényeges, ha filerendszer titkosítást használsz, egyébként vígan elvan anélkül is.
2017. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!