Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi értelme van szidni a...

Mi értelme van szidni a technológiát?

Figyelt kérdés
Csomó embertől hallom, hogy szidják a számítógépeket, és ez a "kocka" kifejezés, aki azt használja valamire. Pl. ha valaki kézzel ír valamit az "igényesebb" mint ami szépen megvan szerkesztve. Na de ennek mi értelme, amikor feltalálták már a szövegszerkesztést és a nyomtatás, meg ilyesmit. De hogy a tanárok is ezt a hülyeséget mondják. Ez olyan mintha valaki fejben kiszámolna valamit, és az igényesebb, mintha leírná vagy számológéppel. Miért kell visszatérni a középkori találmányokra, amikor fejlődnek a dolgok.

2017. márc. 24. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A technikát általában az szidja, aki nem ért hozzá és azért hívja lesajnálóan "kockának" azt, aki ért hozzá, hogy a saját tudatlanságát leplezze.
2017. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dongaben ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy azért van ez, mert "kicsit" kezdenek az emberek "életképtelenné" válni mondjuk: az okos telefon nélkül... Mindannyian használjuk a technikát, mert része a mai életnek, de nem hinném, hogy bárkit hátrány érne amiatt, hogy tud valamit gép nélkül...
2017. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 SimkoL ***** válasza:
70%
Nem nagyon érted a lényegét. Egy kézzel írott önéletrajz, igaz ma már nem divat, sok mindent elárul a 'tulajdonosáról'. Az hogy te valamit fejben kiszámolsz a tudásodat, probléma megoldó képességedet mutatja. Talán nézzük a mai modern programozási nyelveket. Mindent készen kapnak a tanulók, de egy rekordokból álló tömböt nem képesek alkotni, kezelni normálisan. Az alapok fejlesztik a logikus gondolkodás(módo)t. Nem visszatérés a kőbaltához, hanem rávezetés az 'értelmes' gondolkodásra.
2017. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Mindent készen kapnak a tanulók, de egy rekordokból álló tömböt nem képesek alkotni,"


És ki nem sz.rja telibe? Mert a fönököd nem fogja érdekelni, csakhogy meglegyen a meló, a megrendelőt nem fogja érdekelni, csakhogy működjön a program. Ez pont az a tipikus elamradott kőkorszaki nézőpont, amit mindenki utál, hogy tömjük tele a diák fejét azzal, amit az életben nem fog használni, mert akkor hű de kulturáltak leszünk. Aha, minek is? Nem a 80-as éveket éljük, haladni kéne a korral, a jelenlegi elvárás pedig, hogy 10 másodperc alatt meg tudd keresni a neten amit kell (megjegyzem sokaknak ez is kihívás).

Másrészt ennyi erővel mért nem kezdesz számítógépet építeni magadnak a semmiből?! Vagy autót. Vagy akármilyen gépet. Az nem baj, ha azt készen kapod? Kicsit hibás a logikád...

2017. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dongaben ***** válasza:
A "Hülyék Paradicsoma" című film jut eszembe ismét... Egy "Látnok" volt, aki készítette... Erősen abba az irányba haladunk.:( A jövőben mindent gépek irányítanak...az emberek meg olyan hülyék, hogy a S***üket sem tudják kitörölni egyedül...:(
2017. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság, láttam azt a filmet. De egy csomó olyan dolgot kell tanulni az iskolában, amire nincs szükség, olyan módon amit senki nem tud használni. A jövő így is, úgy is a gépekről fog szólni. Inkább ezekről, meg más fontos dolgokról (pl.az élet működéséről meg ilyenekről) kéne foglalkozni szerintem. Úgy gondoltam, valami logika biztos van benne, de egyre jobban azt érzem, hogy valami hülye eszme miatt van ez így, amit olyanok terjesztenek, akik nem értenek ezekhez.
2017. márc. 24. 17:24
 7/12 Dongaben ***** válasza:
Nos...Az én első gépem egy ZX Spectrum 48K (Kilobit)-es gép volt. Végig kísért a számítástechnika, pedig ma sem abban dolgozom, csak használom. Te nyilván jóval fiatalabb vagy... Azt mondanám neked, így ismeretlenül, hogy tanulj meg mindent, amit lehet! Versek? Ezek voltak az első "programok"! (Aki érti, az érti...) Azt mondom: Semmilyen felszedett tudás nem vált a káromra az életben...
2017. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem az a fajta vagyok, aki nem szokott tanulni (tisztában vagyok vele, hogy az fontos). És ez való igaz, hogy jól jöhet bármilyen tudás. De ettől függetlenül vannak olyan dolgok, amiket tanítanak, de nem használja szinte senki, és vannak olyanok, amiket nem tanítanak, de fontosak lennének. Pl. a töri, vagy a kémia, a kedvenc tantárgyaim közé tartoznak, de az értelmét nem látom. Na de visszatérve a technológiára, szerintem azzal is ugyanannyi munka van, ha valaki megszerkeszt szépen egy szöveget, vagy leírja a dolgokat kézzel. Csak a szövegszerkesztésnél ugyanannyi idő alatt szebbre lehet csinálni.
2017. márc. 24. 17:59
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: a tudás kárára nem válik senkinek, ámde a fölöslegesen megtanult, soha nem használt dolgok merő időpocsékolást jelentenek.
2017. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyetlen oka annak hogy nem süllyedtünk vissza a kőkorszakba, hogy vannak emberek akik rendelkeznek azzal a tudással, amit te feleslegesnek tartasz, és nem derogál nekik használni.
2017. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!