Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miket érdemes átnéznem/nézeget...

Miket érdemes átnéznem/nézegetnem utána olvasni ha informatikus akarok lenni?

Figyelt kérdés

Igaz még csak 14 éves vagyok de mivel a betegségem mellett nem nagyon lehet majd fizikai munkát csinálnom ezért akarok informatikus lenni és mert szeretem is.


Mik után érdeklődjek?Miket nézzek át?



2017. márc. 28. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván az alapfogalmak, ha azokon még nem vagy túl. Szoftver/hardver/periféria, processzor, RAM, operációs rendszer, merevlemez, stb.

14 évesen már van annyi eszed, hogy megértsd a számrendszereket, bool algebrát, alap algoritmusokat, hálózatokat, stb. Ha tudsz, szerezz be régi (10+ éves) informatika tankönyveket a Mozaik kiadótól: [link]


Olvasd el őket, szerintem ezek nagyon jók, sokszor végigolvastam őket fiatal koromban.

2017. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Derwer ***** válasza:
100%

Ez túl tág fogalom. El kell döntened mi az ami érdekel. (Fejlesztész, üzmeltetés? és ezeken belül? )

Érdemes felsőoktatásba menni is majd. Bejutni általában nem nehéz, ott maradni már inkább.

2017. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szereted a matekot, akkor az algoritmikus programozást tanuld meg és fejleszd, írj pacman-kivivő algoritmust (ha még nem tanultál programnyelvet, csak szavakkal[ha jobbra coin van, arra megyek; ha jobbra szellem is van, mégsem arra megyek]), prímkereső programot, egy rakat ilyet találsz a neten.

Ha érdekel a design-olás, rajzolás, tanuld meg a photoshop, adobe illustratort-t, ezek jól jöhetnek mindig. ;)

A weblapkészítés alapjait is ajánlom elsajíátítani. (html, css, javascript, php, jquery (ebben a sorrendben)).

Az appkészítés is nagyon jó dolog, de az már bonyolultabb tud lenni, sok nyelvismeretet & keretrendszer ismeretet igényel.


Igazából mindent érdemes kipróbálni és amelyik megtetszik, abba belemélyülni, a szabadidőd nagy részét [ameddig nem megy a szocializálódás terhére] azzal tölteni és kisebb-nagyobb projektekkel fejlődni. Én 10 éves koromtól scratch-eztem, 12 éves koromtól legórobotot programoztam (szintén grafikus nyelven), utána megtanultam a C nyelv alapjait, majd szépen sorba mindent, amit itt leírtam. Most 16 éves vagyok és néha én tartok infóórákat a tanárnő helyett... Hajrá! Nagyon érdekes tud lenni az informatika! 😉

2018. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!