Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítég mi okozhatja a kékhalá...

Segítég mi okozhatja a kékhaláljaimat?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy használt gépet egy elég komoly rendszer. Ismerem akitől vettem és tudom hogy amíg övé vilt soha nem volt semmi problémája vele, teljesen stabil volt minden. Amikor megvettem tőle kértem hogy telepítse újra a windows-t (eredeti win 10). Amikor elkezdtem használni semmi probléma nem volt vele viszont ha bármilyen járékot indítok valamivel újraindul a gép. A hibák a következők amik eddig előfordultat: piros képernyő szöveg nélkül; kékhalál unexpected store exception felirattal; kékhalál critical process died felirattal; sima újraindulás bármilyen hibaüzenet vagy képernyő nélkül. Ami még érdekes, hogy újrindulás után a gép magától a bios-ba lép ahonnan nem tudok kilépni ugyanis újra behozza a bios-t tehát csak a power gombbal tudom kikapcsolni, de a következő indításnál normálisan bootol, addig amíg meg nem hal a gép megint valami játéknál. Eddig amiket csináltam: bios elem csere, Ram-ok lábai portalanítása, biosban a Ram-ok grilag megadott voltérték megadása a bios automatikus értéke helyett, windows mégegyszeri újratelepítése, videokártya csatlakozóinak tisztítása, alaplapi driverek és videokártya driver frissítése. A hibák viszont továbbra is ugyanúgy jelentkeznek és én meg kezdek kifutni az ötletekből. Kétlem hogy bárki is válaszolba de nagyon örülnnék BÁRMILYEN ötletnek. Gép adatok: alaplap: asus z87 plus, cpu: i7 4700, gpu: radeon hd 7950, ram: 4x8GB TGV 2400MHz ddr3, intel 910 ssd, westerd digital black hdd, táp: corsair cx600W, os: windows 10 pro digitális licensszel

2017. ápr. 1. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
HDsentinel mit ír a merevlemezre?
2017. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 AntZ ***** válasza:
Külön külön teszteld a memóriákat. Tehát tegyél bele csak kettőt, teszteld a gépet. Ha jó, akkor a másik két ram között van a hunyó... Hja, és az alaplapi ram csatlakozókat is teszteld. Tehát a1 b1, aztán a2 b2.
2017. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Driver hiba lesz az.
2017. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem futtattam vizsgálatot HD sentinellel mert nem volt rá időm de majd megnézem. Egyébként én is driverhibára gondolok mivel a windows újratelepítéskor elvesztek a korábbi driverek, csak azt nem tudom milyen drivert kellene frissítenem, a bios a kegújabb volt eddigis, a chipseteket meg mindent ami az alaplaphoz tartozik telepítettem, a videokártya driver is a legfrissebb, leszedtem az intelnek egy driver elemző és frissítő alkalmazását az is frissített valamit. Tehát többnyire mindenhol a legújabb driverek vannak. Minidump-ot pedig nem tudtam valahogy megoldani hogy készítsen a gép pedig a régi gépemen annak köszönhetően oldottam meg egy kékhalálos problémát. Pedig a minidump többnyire ad egy dll-t vagy exét ami távezet egy programra vagy driverre.
2017. ápr. 3. 02:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd a memóriákat is letesztelem. Köszönöm az eddigi javaslatokat.
2017. ápr. 3. 02:02
 6/7 A kérdező kommentje:
A hd sentinel szerint minden 100%-os. A ramokat pedig leteszteltem ahogy írtad, ugyanúgy előfordul akármilyen kombinációban próbálom.
2017. ápr. 8. 12:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a problémám. 2 dolgot csináltam, a kettő közül valamelyik adta a megoldást, nem tudom biztosan melyik. Egyik dolog amit csináltam, hogy a tápot mindenből kihúztam, visszadugtam. A másik oedig, hogy kijött egy windows frissítés, azt telepítettem. Nem tudom melyik hozta a megoldást, de valamelyik a kettő közül biztisan. Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni!
2017. ápr. 16. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!