Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xbox One Elite kontroller...

Maxi6000 kérdése:

Xbox One Elite kontroller kérdések? kérdőjel csak azért hogy betudjam küldeni

Figyelt kérdés

1. megéri-e? (én pl for honorra használnám nagy dueles vagyok és tetszik a játék)

2. hallottam hogy nem nagyon strapabiró ezt úgy értem hogy nagyon sok apróbb hiba történik vele egy év alatt ami miatt vissza kell küldeni

3. pc-hez használnám és ha usb-vel a pchez csatlakoztatom akkor érzékeli-e és hogy akkor tölti is egyszerre a kontrollert?



#Xbox #Xbox One #xbox one elite #xbox one elite kontroller
2017. ápr. 6. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Én konzolon használom, ott sokat segít az olyan játékokban ahol le kellene venni a kezet a két analóg karról állandóan, de egyszerre használni is kellene őket. Például FPSekben, lehet újratölteni, ugrálni, használni dolgokat és közben folyton mozogni meg lőni az analógokkal. Mondjuk mászkálós játékokban ahol a kamera amúgy is elég jól követ és csak néha használod a jobb analógot ott nem sok segítség az a sok alsó pedál. Fontos még kiemelni hogy az analóg kar is sokkal pontosabb és a kontroller sok funkciója (érzékenység pl) teljesen testre szabható.


Nekem közel két éve van meg és sajnos azt kell mondjam több bosszantó hibával találkoztam ami miatt vissza kellett küldenem. (A kontrollerre egy év garancia van amúgy). Szeretném azt hinni, hogy ez azért van mert az enyém szinte első szériás volt és az újabbakon (pl Gears of War 4 Elite) javítottak, de ez nem biztos. Amit mentségére mondhatok a kontrollernek, hogy egy barátomnak is az van aki viszont keveset játszik (kb 10 óra per hét) és neki semmi gondja nem volt vele. Én sokat játszom vele (35+ óra per hét), de pont emiatt zavar, hogy éppen a komoly strapát nem bírja bizonyos része.


A használat alatt az alábbiakat tapasztaltam:


+ teljesen testre szabható

+ a pedálok és extra karok mind minőségi darabok, nem görbülnek el és még mindig nem kopott el az analóg kar teteje ami az összes kontrollernél probléma volt mindig is nálam

+ nagyon jól kézre áll


- nehéz, jóval nehezebb mint egy sima kontroller

- az egyik ravasz nyikorgása miatt vissza kellett egyszer küldenem

- a gumiborítás a két oldalsó fogórészen nem bírja a gyűrődést, kivédhetetlenül lefoszlott nálam több mint fél év után, emiatt cserélték és sajnos megint elkezdte (garim már nincs rá - az MS garanciaidőn túl is vállal javítást, de nem tudom megéri-e, azt hiszem azt a részt ki lehet cserélni egy normál nem gumis fogóra egy sima kontrollerről is)


+/- nincs hozzá akkumulátor, de legalább akkorát veszel bele amekkorát akarsz


Elvileg ha windows 10ed van akkor működik USB kábelről és tölti is ha veszel bele akksit.


Összefoglalva, hogy megéri-e... Ha nem jönnek elő ezek a problémák (magával a joy használatával sosem volt gondom, tehát nem kezdett el "húzni" az analóg meg vacakolni a gomb mint normál joyokon) akkor mindenképpen. Ha előjönnek akkor befektetés szinten lehet nézni: a legtöbb analóg joy (20e forint átlagárban) manapság egy év után elhasználódik, elméletben ha az elite kibír két évet (olyan 43-45 körül kapható mostanság) akkor "megérte" anyagilag, ráadásul megvallom őszintén ha egyszer megszoktad akkor nem is akarsz visszamenni a sima kontrollerre. Viszont garancia úgyan úgy 1 év van rá, tehát ha egy év után szétmegy akkor elég nagy bukó. Maga a belseje elég strapabírónak tűnik ehhez, csak ez a gumiborítás gyakorlatilag biztos szét fog jönni egy idő után.

2017. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!