Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kárácsnyra szeretnék venni...

Péter BArnabás kérdése:

Kárácsnyra szeretnék venni egy monopolyt a családnak és egy Xbox kontrollert (magamnak :D). Kb 28 000 Ft áll rendelkezésemre . Kérdőjel?

Figyelt kérdés

Hát már nem is karácsonyra de a két ünnep közöttre szeretném magaménak tudni e két terméket..

A Monopoly lehet akármilyen csak ne használt

A kontrollerrel az az elvárásom hogy lehessen PC hez csatlakoztatni (Windows 10 én van)

Tehát az összeg maximum 28 000Ft

Asszem ennyi


Tehát hol tudnám ezeket megszerezni?

Ajánlásokat kérek . Köszi


Boldog ünnepeket!



2016. dec. 23. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Társasjátékokból kb hetente fejlesztenek újat, mindig kreatívabbat és mélyebbet, ahol csakugyan a stratégia számít és nem a vakszerencse.

Ehhez képest, ezek a "dobok-lépek" típusú, óvodás színvonalú szabály alapján játszott játékok (amikben kb. annyi készség szükséges, hogy hatig kell tudni számolni a dobókocka miatt) általában is legalább 20 éve elavultnak számítanak.

És akkor még mindig az 50 éve, a dizájnon meg a dobozon kívül semmit sem változott Monopoly-t nyomják mindenhol???? Miért, könyörgöm, miért???


Ennyi erővel akkor már miért nem mindjárt "Ki nevet a végén"? Vagy "Kígyók és létrák"?

2016. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2016. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor még mindig az 50 éve, a dizájnon meg a dobozon kívül semmit sem változott Monopoly-t nyomják mindenhol???? Miért, könyörgöm, miért???"


Játszottál te már ezzel a játékkal??? Jó "üzleti érzék" kell hozzá ráadásul nagyon is szórakoztató. Az, hogy a piacon ötven éve van jelen a TE nézeted szerint már csakis elavult és szaar lehet. Hát ez nagyon jó :D

2016. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Micsoda üzleti érzék kell egy olyan játékhoz, ahol az egyetlen stratégia kb hogy amit csak lehet, amin megvan rá a pénz, minél előbb meg kell venni? :D


Amúgy meg nem az "ÉN" nézetem, hanem éppenséggel azoknak az egyöntetű véleménye, akik láttak és játszottak már a Monopoly / GazdálkodjOkosan / Kinevetavégén vonalon kívül egyéb társasjátékokat is, mondjuk hetente más és más játékot hosszú évek óta, és egy "icipici" összehasonlítási alapjuk "talán" éppenséggel akad.

2016. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De amúgy igaz, nem nekem kell hinni, hanem a társasjáték-fejlesztők oldalain, csoportjaiban, közösségeiben kell egy kicsit szétnézni, érdeklődni. A 2. hsz-ben nem véletlenül linkeltem be egy erősen kiválogatott listát, kiindulási alapnak, hogy mi az, ami nem énszerintem, hanem őszerintük kellene ma már az alapnak lennie, a Monopoly helyett.
2016. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A társasjáték témát ugronám, a kontrollerekben viszont tudok segíteni.


Xbox 360 vagy Xbox One kontrollert vehetsz. A Windows alapból felismeri ezeket, a legtöbb játék alapból támogatja. A 360as 8-10e forint körül van reálisan, de ahogy láttam jól felnyomták az árát karácsony előtt (12-14ért láttam legolcsóbban). Az One olyan 17-21e. Tehát ha még társast is akarsz venni akkor felkötheted a gatyádat.


Az Xbox 360as változatból ha vezetékeset veszel az egyből megy. Ha vezeték nélkülit akkor ahoz vagy kell egy külön vevőegység - wireless adapter -(meg elemek) vagy veszel egy "Xbox 360 Controller for Windows" csomagot ami viszont tuti drága, de legalább benne van a vevő (elem akkor is kell).


Xbox Oneból csak vezeték nélküli van. Az alapváltozathoz kell ugyanúgy vevőegység és elem. Az új S altípusú kontrollerk alapból bluetoothosak és ha van a gépedben akkor "csak" elem kell.


Mindezek után röviden, ha optimálisan akarod megúszni a dolgot akkor egy vezetékes 360 joyt vegyél. Tessék ez a legolcsóbb amit gugliztam: [link]

2016. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eh, most látom, hogy ott sincs készleten. Hát sok sikert találni vezetékes joyt, úgy tudom már évek óta hiánycikk, mert a legtöbb embernek nem jött be konzolon hogy beleakad a kábelbe.
2016. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát akkor meggondolom a társasjátékot..

Köszi a részletes Xbox controller leírást.;)

2016. dec. 24. 09:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azért akartam monopolyt mert régen jól elvoltam vele.
2016. dec. 24. 09:46
 10/10 anonim válasza:
Régi kérdés de a válaszolónak mondanám hogy én is monopoly-t vettem 23 évesen mert még sosem volt társasom. Jaa lehet venni Fallout-ot is 25ezerért hmm nekem ez ku...a drága. .nem ér meg ennyit számomra de biztos vannak olcsóbbak jobbak.
2018. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!