Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A windows licenc hamarosan...

A windows licenc hamarosan lejár, lassan óránként megjelenik ez az üzenet, miért?

Figyelt kérdés

Decemberben vásároltam egy notebookot amin nem volt operációs rendszer. Ezért kerestem egy számítástechnikai üzletet ahol vállalták a telepítést. Win 10 van rajta.

1 héttel ezelőttig minden rendben volt azóta fél óránként megjelenik ez az ablak:

[link]

Hapedig megnyitom a gépházat ez fogad:

[link]


De itt dátumot nem látok hogy mikor járna le.

Hétfőn tudok menni a számtech boltba, de addig jó lenne valamiféle tanács, mert nem hiszem hogy csak fél évre szólt az op.rendszer feltelepítése. Vagy igen?

Előre is köszönöm!


2017. ápr. 7. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Hót egyszerű. Mivel a gépen nem volt renszer (helyesebben biztos, hogy volt, csak neked nem felelt meg), a számtech boltban pedig tettek rá neked egy Win10-et, csak nem aktiválták. Mivel pedig nem vetted meg a rendszert, így lejárt.

Három lehetőséged van:

1. Veszel egy Windows licencet és azzal használod tovább

2. Illegálisan aktiválod (ezt egy tisztességes számtech bolt NEM fogja megcsinálni)

3. Windows helyett használsz valami más rendszert (t.i: a Linux ingyenes és nem kell aktiválni)

2017. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ!

Free DOS volt rajta, de mivel nem vagyok egy számtech zseni így nem tudtam "használni". Végülis az ilyen problémákhoz nem értek mert csak pár programot futtatok a munkámhoz. :)

2017. ápr. 7. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Parabcssorba beírni:


slmgr -xpr


kiírja, meddig aktivált a rendszer.

Fizettél a rendszerért az üzletben?

2017. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyit fizettél a telepítésért?
2017. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezek jöttek ki:

[link]

[link]


Igen, fizettem 8500 Ft-ot. De ez az ár hogy mire vonatkozott nem tudom.

2017. ápr. 9. 21:45
 6/7 A kérdező kommentje:

Most kicsit szétnéztem az operációs rendszer áraknál.

Az most biztos hogy nem tudok 40.000 Ft-ot kifizetni.

De ha még meg is tunám venni, egyedül és tudás nélkül feltudnám telepíteni?

Nem tudom mi tévő legyek!

2017. ápr. 9. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

8500 Forintért ugye nyilván nem kapsz eredeti Windowst telepítéssel együtt, egy kalóz Windows telepítéséért meg kicsit drága.

Nos, ha nem akarsz szerzői jogokat sérteni és nincs 40 ezred egy Windows licencre (nem ér ennyit), akkor csak egy dolgot tehetsz: telepítesz egy ingyenes rendszert.


Pl. Ubuntu: [link]

Itt le is töltheted és kaphatsz segítséget is a telepítéshez.


Azt viszont nem értem, hogy miért nem olyan laptopot vettél, amin eleve egy használható rendszer volt. Mert árulnak laptopot Windows-zal és jól használható Linux rendszerrel is.

2017. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!