Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A 4 méretű képet be szkennelés...

A 4 méretű képet be szkennelés után be lehet állítani A 5 méretűre?

Figyelt kérdés
Egy pályázatra szeretnék bekuldeni egy képet, e-mailben küldöm, úgyhogy be kell szkennelni. Megkötés, h A 5 méretű lehet csak amit beküldök. Ha én A4-re rajzolom meg és szkenneles után atmeretezzük a képet akkor az működhet?vagy A 5-re kell megrajzolnom?
2017. ápr. 14. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szkenneld be és mentsd el képként - lehetőleg veszteségmentes formátumba, például PNG-be (errre bármelyik képnézegető - XnView, Irfanview - képes).


Ezek után nyiss egy Microsoft Word-öt vagy Libreoffice Writert, állítsd be a lap méretét A5-re, vedd a margókat 0-ra (LibreOfficenál: Formátum/Oldal menüpontban teheted meg), és illeszd be a képet (Beszúrás/Kép), majd mentsd el az állományt PDF-ként (Fájl/Exportálás PDF-be).

2017. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

A nézegetők az átméretezést is megcsinálják, úgyhogy innentől nem egészen világos #1 javaslata a szövegszerkesztős bűvészkedéssel. Méretezéskor érdemes arra ügyelni, hogy csak a nyomtatási méret változzon, a felbontás megmaradjon, tehát a képpontsűrűség arányosan megnövekedjen.


Amúgy totál nem értem a kiírásnak ezt a feltételét. Egy kép akármekkorában nézhető vagy nyomtatható, az A5-ös méret önmagában, felbontás nélkül jóformán semmit nem határoz meg. Nyilván egy pályázaton nem fogsz ilyen mókákat elkövetni, de megérdemelnék, hogy húszezer dpi-s, többszáz megás A5-öst küldjél nekik. Vagy csak 10 dpi-vel egy marék felismerhetetlen pixelt.

2017. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A nézegetők az átméretezést is megcsinálják, úgyhogy innentől nem egészen világos #1 javaslata a szövegszerkesztős bűvészkedéssel."

A szövegszerkesztőt - amiben jól beállítható az oldalméret - csak azért javasoltam, mert a képnézegetőknél PDF export esetén tapasztaltam furcsaságokat - bár azóta már változhatott a helyzet (az Irfanviewban levő IMPDF-ben például beállítható a lapméret: [link]


"Amúgy totál nem értem a kiírásnak ezt a feltételét."

Bürokrácia. Biztos szeretnék, ha nem kellene konvertálással vacakolniuk, egységes formátumot követelhetnek meg, használhatják a digitális aláírást, stb...

2017. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!