Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Maximális HDD használat a...

Maximális HDD használat a semmitől?

Figyelt kérdés

Windows 7-et használok.


Ha hosszabb ideig játszok valamilyen komolyabb játékkal, akkor a kilépés után a HDD használat felugrik 100%-ra, majd ott is marad úgy tíz percig. Megnéztem az erőforrás-figyelőben, az svchost.exe (DcomLaunch) miatt van ez. Próbáltam leállítani (sikerült is), de kapásból kiírta a rendszer hogy újra kell indítani a gépet, mert hirtelen leállt egy szolgáltatás.

Azt még megértem, hogy ilyenkor a rendszernek "vissza kell töltenie" valamit, de az nem tartana eddig, 10 perc alatt vagy kétszer a nulláról be lehetne tölteni...


Más esetben is szokott magas lenni a HDD használat, mikor kb. 15 percig nem csinálok semmit a géppel, akkor elindul vagy a fentebb említett szolgáltatás vagy a LocalSystemNetworkRestricted. Ha megmozgatom az egeret, akkor helyre áll. 100% hogy nem rosszindulatú a dolog, friss telepítés után is ez van.


Szóval a kérdés, hogy miért van ez a két jelenség, valamint hogy hogyan lehet orvosolni.



#maximum #HDD #merevlemez #használat #dcomlaunch #LocalSystemNetworkRestricted
2017. ápr. 19. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki kéne deríteni, hogy az adott svchost milyen szolgáltatásokat futtat, és ezek közül melyik eszi a vinyót.


Lehet bogarászni, vagy jó esetben ugyanott, az erőforrás-figyelőben a használatban lévő fájl nevéből ki lehet következtetni. Milyen fájlt ír/olvas olyan eszeveszetten?

2017. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Picit olvasgattam a külföldi fórumokon.A driverek telepítése/frissítése megoldhatja a problémádat. Számomra érthetetlen de azt írják hogy többnyire az audio driver miatt jelentkezhet ilyen probléma. Volt olyan aki kihúzta a jacket és visszadugta és megszűnt a magas procihasználat majd idővel kezdte elölről.Driver csere megoldotta.
2017. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1: Pontosan lehet tudni, hogy melyik szolgáltatások terhelik le, le is írtam. Azt viszont nem tudom hogyan lehet megnézni, hogy melyik fájlt olvassa éppen. Erre képes lenne az erőforrás-figyelő is?


#2: Lehet benne valami. Amint telepítek egy op rendszert, kapásból frissíteni szoktam az összes drivert. Lehet nem kellene?

2017. ápr. 19. 17:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
azt írod hosszú játék után.mennyi ram van a gépedben?nem lehet,hogy elfogy,és a win elkezdi a pagefilet telepakolni a futó programokkal?
2017. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

8GB van benne.

Nem a RAM miatt van, egyszerűbb játékoknál (amik pár száz megabájtnál több memóriát nem használnak) is fennáll a probléma. (Egyébként a pagefile-om 7,97GB méretű.)

2017. ápr. 22. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:

ez így tényleg izgalmas.azért én megnézném mégis,hogy nem használja-e valamiért a pagefilet,bár nem kéne neki.

egyébként pedig újraraknám a wint,lehet már jelzi hogy igénye van rá :D viccet félretéve,bizonyos időközönként ajánlott újratelepíteni,mert ilyen hülyeséget kezdenek előjönni.

2017. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja bocs,most olvastam,hogy frissnél is ez van...milyen win7,honnan származik?kipróbálnék egy másik edition-t is.

én még régen találtam egy nagyon jót,ultimate,aktiválja magát,és nincs semmi gond.azóta is azt teszem fel mindenre.

2017. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Professional-t használok. A mostani telepítést direkt eredeti lemezről csináltam és eredeti kulccsal aktiváltam, hátha ez megoldja a problémát, de nem.
2017. ápr. 23. 00:19
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor tényleg passz.hdd jó még?kezdek kifogyni az ötletekből.
2017. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, bár nem mai darab.

Tegnap este telepítettem ugyanezt a rendszert egy másik gépre is, az nem produkálja a hibát. Akkor szerintem valamelyik hardver miatt lehet, csak jó lenne ki deríteni hogy mi miatt és hogy hogyan lehet orvosolni...

2017. ápr. 23. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!