Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes a mappákat...

Hogyan érdemes a mappákat csoportosítani a számítógépen? Kinek hogy épül fel a könyvtárazás? (elérési útvonal: mappák, almappák)

Figyelt kérdés

Adott több merevlemez, több partícióval, ezeken tárolok filmeket, játékokat, sorozatokat, képeket, programokat, stb...

Hogy érdemes a mappákat csoportosítani?


Partíciók:

C:/ - 100 GB - Windows

D:/ - 831 GB - Adat

C és D ugyanaz a belső merevlemez. (1 TB)

E:/ - 232 GB - Adat

E egy külön belső merevlemez. (250 GB)

F:/ - 931 GB - Adat

F egy külső merevlemez. (1 TB)

G:/ - opcionális - pendrive-ok


Ti hogy építenétek fel a belső könyvtárazást?

Elég ha a filmek, sorozatok letöltés után csak a külső egységen lennének rajta? A többi adatnak meg ott lenne a belső HDD.



2017. ápr. 19. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha beirod cmd-be, hogy cd.. utana meg tree akkor rajosz arra, hogy pl nekem, hogy epul fel egy 6TB adat. Meg a belaod-os korszakbol meg vannak a torrentek.
2017. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Értem én, hogy szeretsz trollkodni. Ha valami poénos, akkor azt veszem is, de ez nem volt az, és mivel nem segítettél, ezért lósz@rt sem ért, hogy írtál.

De átgondoltam, vagy jobban le kellett volna vezetnem, hogy miért kérdezem, vagy pedig máshogy kellett volna feltennem a kérdést, hogy értelmesebb legyen. :D

2017. ápr. 20. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Csavo, latom nem erted amit irtam. Akkor leirom ugy, hogy te is ertsd. Teljesen mindegy, hogy nez ki a konyvtarazas rajtad fugg...akar mappa, almappak nelkul is ugyan az az eredmeny. Viszont csak kaosz lenne belole es a keresgelest is megneheziti...de ugye ott van a beepitett kereso...de celszerubb mappakba rakni peldaul a Filmek mappaba a filmek kerulnek...gondolom ezel nem mondtam ujat. Ez nem tudom milyen kerdes tolled ekkora baromsagot reg olvastam. Ha nincs egy kis eszed, hogy tarold az adataidat akkor neked nem kell szamitogep. Erthetoen leirtam, ugy konyvtarozok mint a windows. Ennyire nehez felgoni ? Masik dolog minnek ennyi HDD meg particio...tok folosleges. Vettel volna inkabb 4-6TB HDD sokkal jobban jarsz. Foloslegesnek tartom. E/F adat ? Mi a francnak ? Amint irtam legalabb 4TB HDD legyen es egy kulso HDD amire mented a fontosabb adataidat. Mert ha elszal a gep akkor tobbet nem kell konyvtaraz az biztos :D
2017. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha már ilyen lekezelően lecsávóztál ismeretlenül, ráadásul még személyeskedni is kezdtél, engedd meg, hogy leírjam a véleményemet az elejéről kezdve.


Nem arról van szó, hogy nem érteném hogyan épül fel a Windows. Nagyon jól tudom, hogy rajtam függ, hogy mi hol van a gépemen. Kérdésem pont emiatt arra vonatkozott, hogy hogyan ÉRDEMES pakolgatni a tárolt adatokat, KI MI ALAPJÁN RENDEZI azokat. Nem a Windowsban könyvtárazásának rendezési szabálya érdekel, hanem az elv, hogy ki mi alapján csoportosítja a fájlokat. Biztos mindenki kitalál valami csoportosítási rendszert azzal kapcsolatosan, hogy mit hova pakol. Szóval igen, nyilván a Filmek mappába filmeket tesz valaki, nem pedig röntgenadatokat. De a kérdés nem erre vonatkozott!


Ha megengeded, az adatok tárolását továbbra is a gépre bíznám, az eszemet megtartom magamnak más célokra. A számítógép is marad! Csak azért írom, mert te már feltételezted, hogy ész hiányában inkább gépem se legyen... :)


Továbbá engedd meg, hogy a HDD-ket és partíciókat is megtartsam magamnak. Kérdésemben pont ezt emeltem ki, hogy EZ VAN, ebből a felállásból kéne kialakítani egy szépen csoportosított rendszert. Ha te nem látod értelmét a részletesen leírt adatoknak (partíciók és merevlemezek), akkor azt hiszem, az már nem az én bajom. Teljesen világosan szemléltettem, és ha logikával végignézed a sorrendet, akkor azt is értheted, hogy ezek miért így vannak. Egy merevlemez szétbontva, melynek az egyik része rendszerpartíció, a másik része adattároló. Ezen kívül van egy régi merevlemez a gépben és ennyi. A többi hordozható (külső HDD, pendrive). Ebben semmi bonyolult nincs.


Abban igazad van, hogy ha nagyobb a HDD, akkor nincs így szétbontva a dolog. De ha figyelmesen olvastad azt, amit írtam, akkor talán le kellett volna esnie, hogy itt nem erről van szó.


Na de mindegy, nem fogok több időt szánni ilyen válaszokra innentől, sok értelme nincs egyikőnk szempontjából sem.


Elismerem, hogy a kérdésem bizonyos szempontból hülyeség, mivel mindenki másfajta adatokat tárol, de ettől én még kíváncsi voltam arra, hogy van-e olyan ember, aki szépen, csoportosítva tárolja a dolgait és esetleg ennek elveit le is tudja írni.


Köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal!

2017. ápr. 20. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismeretlenul ? Nem vagyok paraszt...ismerem a netikett illemszabalyait. Szoval ha tenyleg megsertettelek akkor en kerek elnezest ;(
2017. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!