Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a Win10-es laptopomon, hogy túlmelegedés esetén kikapcsolás helyett alvó üzemmódba álljon a gépem?

Figyelt kérdés
A laptopom gyakran túlmelegszik, és bosszant, hogy pl. ilyenkor játék közben váratlanul kikapcsol. Ha alvó üzemmódba kapcsolna, akkor is lehűlne, és egy idő után mindent ott folytathatnék, ahol megszakadt, nem veszne el adat. Van erre valami lehetőség? Hogyan tudom megoldani?

2017. máj. 15. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy alapos takarítást javaslok, mert az hogy túlmelegszik a laptop nem véletlen. Lehet, hogy már évek óta nem volt kitakarítva és a hűtőrendszere tele van porral. Ha már szétszeded pasztázd is újra. Egyébként úgy tudom, hogy a kikapcsolást a processzor kezdeményezi, hogy védje saját magát az elégés ellen. Ezt nem tudod átállítani, ez a processzorba van kódolva. Ha elér egy bizonyos hőmérsékletet egyszerűen kikapcsol.
2017. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egy gép odáig jut a melegedésben, hogy kikapcsol, akkor azt nem is lenne szabad utána bekapcsolni addig, amíg a problémát meg nem oldottad. Ez kritikus hiba.


Buherálás helyett takarítsd ki és pasztázd újra, és addig ne használd! Ha te nem tudod, kérj meg egy hozzáértő ismerőst, vagy vidd szakihoz!

2017. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gépet pár hete szedtem szét, és kompresszorral pucoltam ki. Nincs valami program, ami figyeli a hőmérsékletet, és a kritikus hőmérséklet alatt egy kicsivel alvó üzemmódba kapcsolja a gépet?


Azt figyeltem meg, hogy nem is a processzornál nagyon meleg, hanem a laptop tapipadja alatt, környékén. Ott a memória van többek között, ha jól emlékszem.

2017. máj. 15. 18:27
 4/7 Farkas999 ***** válasza:

A hard disk sentinel a tálcán tudja mutatni az aktuális hőmérsékletet, de nem kapcsolja ki a gépedet, max. riaszt.

Én is azt mondom, hogy inkább takaríts ki a gépet és pasztázd át. A rendszeres túlmelegedés előbb-utóbb tönkreteszi a masinát.

2017. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként csak komoly játék futtatása közben csinálja ezt, ha bármi egyebet csinálok, akkor soha.
2017. máj. 17. 07:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Kicsit szétszedtem a laptopot, de a burkolat felső részét nem tudtam teljesen eltávolítani, mert a bekapcsoló, a billentyűzet és a ledek(?) csatlakozóit nem tudtam leválasztani. Azokat hogyan kell?


Őszintén szólva inkább magam csinálnám, mert egyrészt jobb ezt megtanulni, mert ez így olcsóbb, másrészt volt már annyira kellemetlen tapasztalatom, hogy úgy vittem egy laptopot szervizbe pucolásért, aztán kitaláltak minden bajt, majd, több mint 30 ezer fizetése után ott tartottam, hogy szar az egész. :(

2017. máj. 17. 12:37
 7/7 A kérdező kommentje:

Farkas, az általad ajánlott program pro verziójánál be lehet állítani, hogy hány foknál figyelmeztessen, és hány foknál kapcsoljon ki, de lehet választani az újraindítást, a készenléti üzemmódot.

Köszi!

2017. máj. 18. 02:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!