Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a legnagyobb asztali...

Melyik a legnagyobb asztali PChez kapható külső merevlemez?

Figyelt kérdés

Eddig 2 TB volt a legnagyobb amit találtam, lehet maradok az 1 TB-nál, csak kivancsi vagyok mi a legnagyobb.

Nektek mekkora?



2017. máj. 24. 11:54
 1/8 Derwer ***** válasza:
Pont ugynakkor a legnagyobb külső HDD, mint a belső. Mivel ugynaaz a HDD van kint is, bent is, csak ha kint van, akkor van rajta egy 3000Ft-os tok.
2017. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

van 20 TB-os is pl.:


[link]


De szinte biztos, hogy nem ez a vég. Van még ennél is nagyobb tárhellyel rendelkező merevlemez, csak nyilván a célközönség nem az átlagfelhasználó.


Nekem egy Western Digital My Passport Ultrám van 1 TB-os és bőven elég amit tárolni akarok.

2017. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: ez nem egy winchester, hanem ez már egy nas, benne több vinyóval.
2017. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

WD-nek van a legnagyobb vinyója, 12 TB.

[link]


#2: Valójában nincs 20TB-os. Abba amit linkeltél is 5 darab vinyó van RAID-ben.

Gyakorlatilag ilyen elven szinte korlátlan mennyiségű "külső vinyót" csinálhatsz. Veszel egy NAS-t, majd megpakolod vinyókkal, aztán tápot neki és lanon/usb-n/thunderbolton, stb...-n át el tudod érni.

2017. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
500 GB HDD-s a gépem, bírni fogja az 1 TB-t? Lehet hülye a kérdés, de elárulom csaj vagyok :D
2017. máj. 24. 13:19
 6/8 Derwer ***** válasza:
Ez csak háttértár. Annyit csatolsz hozzá, amennyit akarsz, külső méretre, fogyasztásra is azonosak.
2017. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derwer ***** válasza:

Illetve kiegészítés:

Két winyó formátum van:

3,5 és 2,5 colos.

A kisebb elfér egy farmerzsebben és nem kell külön táp neki, hanem elmegy USBről.


Illetve érdemes USB3-asat venni már, mert USB3-as portra csatlakoztatva 3-4szeres lehet a sebessége. (25 vs 90-100MB/sec)

2017. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. máj. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!