Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik kde disztró a legstabil...

Melyik kde disztró a legstabilabb, legjobb?

Figyelt kérdés
Édesanyám linuxos laptopot szeretne. A windows nagyon nem tetszik neki. Nem a gui miatt. Linuxból főleg a kde tetszik neki, mert imádja testreszabni az asztalt, ikonokat és mindent. Programokból is qt jön be neki, nem a gtk. Pl. amarok, vlc, k3b, krita, okular, stb.
2017. jún. 1. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem disztró, hanem verzió. a 4-es stabil, az 5-ös még mindenhol köhög + lassú is.
2017. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Édesanyám linuxos laptopot szeretne. A windows nagyon nem tetszik neki."


Anyukád egy igen ritka kisebbséghez tartozik, hatalmas tisztelet neki! :)


Én Linux Mint KDE-t javaslok. Magam is megelégedéssel használom már 4 éve (előtte meg Ubuntu volt még Gnome2-vel)

2017. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Álltalánosan elfogadott hogy a debian a legstabilabb.
2017. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Takysoft ***** válasza:

hú... debian? anyukának? :D


Hát a legfelhasználóbarátabb distro az Ubuntu. De hogy az mennyire KDE-barát, azt nem tudom.


KDE-vel mi opensuse-t használtunk cégnél. Azt mondjuk annyira nem csíptem... bár talán azért, mert munka volt rajta :D


Bármilyen disztribúcióban választhatsz ablakkezelőt amúgy. Ubuntuben is pikpakk letöltöd, ha esetleg alapból nem is teszi fel a KDE-t.

2017. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha muter ekkora spíler,akkor Gentoo és úgy szabja testre,ahogy akarja.Akár drivert is írhat magának,ha van kedve.
2017. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak a kinézetet akarja testreszabni xD

Opensuse, Chakra, Linux Mint Kde közül lesz szerintem valamelyik.

2017. jún. 2. 06:57
 7/7 anonim válasza:
én a BlackPantherOS-t ajánlom. magyar fejlesztésű stabil és nagyon jó.
2017. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!