Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kilőni olyan...

Hogyan lehet kilőni olyan process-t, aminek állandóan változik a PID-je?

Figyelt kérdés

A process nyilvánvalóan állandóan újraindul, ezért mindig új PID-et kap (folyamatosan növekszik, egyesével). Így mire beírom a kill parancsot a kapott PID-del, az már megváltozik. A gép emiatt nem tud újraindulni, mert nem tudja leállítani a folyamatot, a folyamat viszont nem lőhető ki egyszerűen. A tápkábelt meg nem szeretném kihúzni, amíg ez nem elkerülhetetlen.


Próbáltam túljárni az eszén azzal, hogy kb. föléje lőttem a PID-nek, és gyors kézmunkával állandóan kiadtam rá a kilövési parancsot, de így sem sikerült eltalálnom a megfellő PID-et a megfelelő pillanatban.



2017. jún. 30. 07:54
 1/6 Mr. V. ***** válasza:
0%

Anvir Task Manager. Nem pid alapján, hanem exe alapján lehet benne tiltást létrehozni, így amikor az a karanténba felvétel után bármikor akar indulni, a program kilövi.

Hátránya, hogy futnia kell a programnak, illetve ingyenesben sokkal kevesebb funkció érhető el (én a pro-t használom).


Progit használva: Process, jobb egérgomb a szükségtelen programon, Block process

Ha újra indulni akarna, azt a jobb alsó sarokban jelzi, hogy meggátolva.

2017. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen programok 2 dologra enged következtetni:

- Vagy vírus indítja mindig újra, mert kell neki

- Vagy egy microservice, aminek léte szükséges, így megsemmisítése után egy servicemanager újra indítja


És gondolom, mivel műveletet hajt, végre ezért beállított egy leállítás blokkoló flag-et.

2017. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 #2:

Az illető nagy valószínűséggel Linuxon próbálkozik, ti meg Windowsos programokat ajánlotok...


Valamelyik process indítja mindig újra. Első körben nézd meg a syslogot, hogy mi van benne, hátha ott kiderül a hiba. Ha nem, akkor workaround gyanánt keresd meg a binárist, és vedd le róla az x flaget, akkor nem fog tudni újraindulni.

2017. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Végső esetben, tápkábel kihúzás alternatívaként az Alt+SysRq+REISUO kombinációt is használni lehet. Tehát nyomod az altot és a sysrq-t, és közben beírod hogy reisuo. Ez se tiszta leállítás, viszont a fájlrendszert visszaszinkronizálja a lemezre (sync) és lezárja, majd kikapcsolja a gépet.


A megfelelő PID-et hiába találod el, ha egy szülőfolyamat folyamatosan újat indít a bezárt helyett. Nézd meg a szülőfolyamatot és zárd be azt. Vagy mint ahogy előttem írták, sudo chmod -x idegeditoBinarisNeve paranccsal tedd nem futtathatóvá, feltéve hogy nem egy fontos rendszerfájl (pl Xorg szerver)

2017. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Keress kérdéseket hasonló témákban: killall, bash, terminál, Unix, linux"

Bingó :)


Kérdező, használhatsz pkillt kill helyett, de ha továbbra is újraindulgat, akkor az van, amit az előző írt.

2017. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A killall parancsnev nem mukodik? Az, hogy folyamatosan valtozik a folyamat pid-je, abbol az kovetkezik, hogy valami folyamatosan kilovi, de egy masik process meg folyamatosan elinditja. Jarj utana, hogy mi az a process, mit csinal, miert all meg, es mi inditja ujra. Probalkozhatsz a pstree-vel, ami kirajzolja a hivasi hierarchiat.
2017. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!