Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Profi Photoshopposok! Az...

Profi Photoshopposok! Az alábbi problémának mi lehet a megoldása?

Figyelt kérdés

[link]

Arról van szó, hogy szerkesztettem photoshop cs6-ban szórólapot, és PDf-be kellett volna elmentsem, de nem tudtam valamiért, s megkérdtem az egyik ismerősöm hogy átküldöm a psd filet,s akkor nekem küldjön vissza egy

pdf-et. Na meg is csinálta, de ezek a vonalak valamiért látszanak, mi lehet az oka? S ha ott azok látszanak, miért nem látszódik az egész kőrvonal? S fent is van egy hullámos rész a szórólapon, amit ugyanígy szerkesztettem, de ott nem látszik semmi felesleges vonal



2017. júl. 1. 22:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
vajon azért, mert aki megtette a kérésem photoshop cc-t használ,
2017. júl. 1. 22:03
 2/24 Hominida ***** válasza:

Igen, lehet kompatibilitási probléma. Mentsd ki a képet PNG-be, TIF-be vagy akár BMP-be, és azt küldd át neki.


PDF-et hogyan próbáltál csinálni?

2017. júl. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

1.: Ha hirdetést szerkesztesz és PDF-nem kell, tehát ezek szerint nyomdai, akkor ne PS-ban csináld a végeredmény, használd, de a kész anyagot legalább illustratorban szerkeszd

2.: Egy sima mentett pdf-nél sokszor előfordul az a hiba, hogy a képen nem oda illő vonalak vannak, ez azért fordul elő, mert pdf exportálásnál (ebbe most ne menjünk bele, hogy miért) szétszabdalja a képeket a pdf

tehát ezek elvileg csak olyan volalak amik nálad látszanak, de nyomdában már nem fognak.

3.: Úgy tudod leellenőrizni, hogy hiva-e vagy a pdf miatt van, hogy egyszerűen nagyítsd ki az adobe readerrel, ha a vastagsága nem növekszik a vonalnak, akkor csak illesztés, ha növekszik és pixelesedik, akkor valóban a pdf exporttal volt gond

2017. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól írja. egyébként windowsodban állítsd át az órádat mert rosszul jár.
2017. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Bár ha nyomdai akkor már amúgy sem lenne jó, mert gondolom RGB-ben szerkesztetted. Amúgy meg minek kérik pdf-ben? Ha már a kép láthatóan gyenge minőségű, akkor már nem sok értelme van a pdf-el erőlködni, csinálj egy összesített réteget (ctrl+shift+alt+e) ez egyesíti az összes réteget, majd úgy mentsd el pdf-be, úgy tuti az lesz ami a monitorodon...
2017. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Még valami, úgyis megnézted, hogy letöltötted? Csak mert a gmail pdf megjelenítőjében annyira ne bizz 100%-ban, hogy jól jeleníti meg...
2017. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azaz hogy nincs adobe readerem, s nem tudok telepíteni mert az installerem rossz, s a windowsot sem akarom újrarakni odáig hogy ez a szórólapos cucc legyen kész.

De akkor most mit tudnák csinálni, vagy hogyan tudnám módosítani az anyagot hogy ezek ne látszodjanak?

Én próbáltam mindenféleképpen PDF-bementeni, néztem youtubon videókat s az alapján, de sehogyse jött össze.

Az órám pedig nem jár rosszul, erdélyi vagyok

2017. júl. 1. 22:24
 8/24 A kérdező kommentje:

Le is töltöttem, de ugyanaz.

S mi lenne ha szimplán JPG-be menteném el, s azt az anyagot adnám oda a nyomdásznak hogy nyomja rá a szórólapokra?

nem szeretném elkúrni, 1000 darabról lenne szó(tudom ez se nagy szám, de kezdő vállalkozóként már egy csomó mindenre fizettem)

2017. júl. 1. 22:26
 9/24 A kérdező kommentje:
#5. nem tudok PDF-be menteni
2017. júl. 1. 22:28
 10/24 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha mented bármilyen képként, jó a jpg-is, mivel gondolom nem CMYK-ban van, láthatóan nincs a képen fekete szöveg, ami gondot okozhatna, ezért meg fogják tudni oldani a jpg-et. Azért kérnek PDF-et mert az a kész grafikai állományok standard-je, mivel képet és vektoros dolgokat is tud tárolni és mindennel kompatibilis. Egyébként ez az egész grafika anyag ami a képen van bőven jó jpg-ben
2017. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!