Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Profi Photoshopposok! Az...

Profi Photoshopposok! Az alábbi problémának mi lehet a megoldása?

Figyelt kérdés

[link]

Arról van szó, hogy szerkesztettem photoshop cs6-ban szórólapot, és PDf-be kellett volna elmentsem, de nem tudtam valamiért, s megkérdtem az egyik ismerősöm hogy átküldöm a psd filet,s akkor nekem küldjön vissza egy

pdf-et. Na meg is csinálta, de ezek a vonalak valamiért látszanak, mi lehet az oka? S ha ott azok látszanak, miért nem látszódik az egész kőrvonal? S fent is van egy hullámos rész a szórólapon, amit ugyanígy szerkesztettem, de ott nem látszik semmi felesleges vonal



2017. júl. 1. 22:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#8

pontosan így van, tegyél így :)

2017. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Neem, sokkal összetettebb ez az anyag: van rajta fekete írásos szöveg, a második oldalon még képek+ott is szöveg
2017. júl. 1. 22:31
 13/24 anonim ***** válasza:

Még utoljára annyit, hogy mivel ez egy szórólap, tehát nyomdai, így a következő dolgok miatt már így sem olyan amit a nyomdában várnának:

- kifutó

- cmyk

- vektoros szövegek, piktogramok, vonalak

- vágójel a kész pdf-en


Így tehát csak annyit tudok még hozzátenni, hogy jó lesz a JPG

2017. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
vagy bocsánat, az írás nem fekete, sötét zöld, de ha JPG-be mentem el nyomtatáskor nem lesznek gondok...?
2017. júl. 1. 22:33
 15/24 anonim ***** válasza:
Meg fogják tudni csinálni a jpg-ből, csak mérgesek lesznek a nyomdai előkészítők és nem lesz olyan szép a végeredmény, mivel a szöveget vektorosan és 100% fekete színnel kellett volna csinálni (nem RGB feketével)
2017. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha a szöveg sötétzöld akkor van némi mentséged, bár a vektoros betűk hiánya akkor is baj lesz :)
2017. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Leírná valaki mi az a cmyk? Photoshop-ban vektoros szöveget tudok írni? Hallottam már eleget a nyomdásztól hogy hagyjak rá kifutót
2017. júl. 1. 22:36
 18/24 A kérdező kommentje:
s mondta azt is hogy nem a photoshop a megfelelő program szórólapkészítéshez, csak ezt a photoshoppot is itt ajánlották a Gyakori kérdéseken.. :))
2017. júl. 1. 22:37
 19/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy nyomdailag előkészített anyag azért feltételez némi tudást és gyakorlatot, ha fogalmad sincs mik ezek akkor jobban jártál volna ha velük csináltatod meg, vagy valamelyik haveroddal aki valamennyire vágja a doggokat

A cmyk annyi, hogy eleve abban kellett volna kezdened a ps állományt mikor elkezdted az új dokumentumot...

Az a nyomda színtér c: cián, m: magenta, y: sárga k: fekete, ebből a négy színből dolgozik a nyomdagép, de annyi mindent máshogy kellett volna csinálnod, hogy inkább küldd el a jpg-et

2017. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
valóban nem a ps a megfelelő, de kell hozzá, az alapanyagok miatt (képek), de inkább illustratorban, vagy indesign-ban kellett volna csinálni
2017. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!