Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a gépemmel?

Mi történt a gépemmel?

Figyelt kérdés

Folyamatosan Hibaüzeneteket dob ki a gép, nem értem mi ennek az oka? itt egy kép róla

[link]

Ez mitől van? és fél óra után ezer darab ilyen hibaüzenet lesz és lefagy a gép! mitől van ez? és mit csináljak hogy újra jó legyen a gép?


2010. máj. 20. 19:37
 1/9 anonim válasza:
ez vírus. vagy leirtod, vagy újrahúzod a gépet
2010. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ThodEE GoD ***** válasza:
Nemtünik vírusnak, a feladatkezelőben nem írja H mihez tartozik?
2010. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaj ne Nincs vírusirtóm mert lejárt a demó! A Feladatkezelőben azt írja hogy a Felhasználói Folyamatba tartozik (Mivel a Felhasználónevemet írja ki) a neve pedig 0514.exe és hiába állítom le folyamatosan újra jön! Elképzelhető hogy vírus? és ha igen hogyan tudom kiirtani és ha nem sikerül akkor mit csináljak?
2010. máj. 20. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a linket, amit küldtél, nem kattintok mindenre rá, deelmondhatom neked látatlanban is, hogy szinte biztosan vírus, ilyen fájlnévvel. Az, hogy a te nevedben fut nem jelent semmit (semmi jót). Mellesleg, ha letöltöd az eset.hu-ról a nod32-t és felteszed, lejár 1 hónap múlva, uninstallálod és megint felteszed, újabb 1 hónapra. De víruskeresőn, biztonsági szoftveren nem érdemes spórolni, mert a kár nagyobb mindig.
2010. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Avast ingyen van az mér nem jó, regelsz és kapsz egy egy éves kulcsot hozzá, azt kész, le van a gond. Feladatkezelőben nézd meg mi olyan van ott aminek nem kéne, nézz google-ba egy lap feladatkezelőt. Illetve a start/futtatásba írd be, hogy "msconfig" és automatikus indításs fül, ott vedd ki a pipát minden alkalmazás elől, persze a driverek meg rendszert hagyd, gondolom felismered mi kell, így nem indul el minden hülyeség indulásnál, persze amit akarsz hogy elinduljon azt hagyd benn, majd szolgáltatások fül és ott ami nem microsoft nézd meg hogy kell-e az, hogy menjen, ha úgy érzed nem oda való vedd ki a pipát.
2010. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jakab Dávid válasza:
Vírusos tipikus vírusos gép ami elharapóüdzott telepítsd újra csak annyi megoldás maradt neked!
2010. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na rákattintottam mégis (a biztonságot előbb maximumra növeltem). Megnéztem neked, ez nagy valószínűséggel egy trójai. Megvizsgálta a fájlt korábban már más is az ingyenes virustotal.com-on.


Ha ide kattintasz, meglátod az eredményét:

[link]


Javaslom, hogy állítsd vissza a rendszert egy még nem fertőzött visszaállítási pontra.

2010. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat Felraktam az Avastot! Régebben küldtek át MSN-en Egy Scr Képfájlt és az Avast Vírust talált benne!

Erre nem is gondoltam hogy MSN-en is küldhetnek vírust!

2010. máj. 20. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Az scr ráadásul nem is képfájl, hanem leginkább képernyővédők szoktak ilyen kiterjesztést kapni.

Mellesleg a legkönnyebben MSN-en keresztül lehet beszippantani bármit, a mailek után. És akkor még az alapból fertőzött weboldalakról nem beszéltem.

Többet szerintem ne nagyon merészkedj internetre naprakész víruskereső (+ tűzfal) nélkül.

2010. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!