Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ebben az árban van jobb...

Ebben az árban van jobb processzor?

Figyelt kérdés
Van egy i5 2400-am, de ez tönkrement. Egy ilyen proci ára most 30k körül van. Ebben az árba jelenleg van nagyobb teljesítményű processzor?
2017. júl. 23. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Újonnan nehogy kiadj ezért 30k-t! Magától és csak önmagában nem valószínű, hogy tönkrement, alaplapot is cserélnél?
2017. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ha tudom használtan szerezném be. Nem tudom, hogy az alaplap tönkrement-e. Holnap nézetem meg egy szervizben.
2017. júl. 23. 18:14
 3/13 A kérdező kommentje:
De ha tudsz jobb procit ennyiért leírnád?
2017. júl. 23. 18:15
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha támogatja az alaplapod a 3.gen procikat.

2017. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi!! Ezer hála!!
2017. júl. 23. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a hiba okát feltétlen találd meg nehogy újra megtörténjen, nagyon valószínű, hogy a tápegység okozta, persze az alaplap is lehetett de azok nem szoktak ilyet produkálni.
2017. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
(Mivel egy proci nem romlik el csak úgy magától legalább 10-20 évig)
2017. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok benne biztos, hogy a processzor hibásodott meg, de nagyon úgy tűnik. Bekapcsolás után se kép, se hang. A táp ventije kb. 30mp után nagyon hangos és gyors lesz. Volt, hogy sikerült fél napig használni a gépet, de magától újraindult. Utáni ismét semmi.
2017. júl. 23. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:

A processzorok romlanak el a legritkábban. Persze lehetséges rossz minőségű / hibás tápegység esetén, ha képtelen normálisan fix 12V-al ellátni az alaplapot. Normál esetben sok évtizedig bírják a cpu-k amik elektron migrációtól használhatatlanná nem válnak.


Ha nem vagy biztos benne, én inkább feltételezem, hogy az alaplap vagy a tápegység romlott el. Tápod pontos típusát ha elárulod akkor lehet máris kiderül, nagyon sok tápról találhatni a neten méréseket és profi teszteket, illetve van pár híresen rossz márka is (codegen, szinte az összes zalman, xilence, keep out, nagyon sok cooler master..)

2017. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

HP Switching Power Supply DPS-320NB A REV

Nagyon remélem,hogy a táp lesz a hunyó mert azért lényegesen kevesebbe kerül mint egy proci.

2017. júl. 23. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!