Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha véletlenül találnátok egy...

Ha véletlenül találnátok egy hibát egy weblapon amivel vissza lehetne élni, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A. Kihasználnám, majd jelenteném a tulajnak.

B. Visszaélnék vele s hallgatnék.

C. Nem élnék a lehetőséggel, de vásárolnék szabályosan a weblapról és értesíteném/nem értesíteném a tulajt.

D. Bezárnám a weblapot s nem foglalkoznék többet vele, de értesíteném/nem értesíteném a tulajt.

E. Egyéb...............


Egyéb, akár of jellegű vélemények, hozzászólások is érdekelnek, azokat is megköszönöm.


2017. júl. 24. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

C vagy E, attól függően, hogy szándékoztam-e egyáltalán vásárolni.

Konkurenciának nem szólnék, mindenki másnak igen, azt hiszem már példa is volt erre.

2017. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fejlesztőt értesíteném.
2017. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aztán jönnének a tekkesek érted :D Az a BKK-s sztori egy vicc... Én ez miatt valószínűleg hagynám az egészet azaz D.
2017. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt rá példa, én a B-t választottam. Legalább észrevették, és kijavították a hibát, mert anyagi motiváció is volt mögötte. Ha nem használtam volna ki, csak szóltam volna, akkor még ma is benne lenne a hiba.


Igaz, itt pár száz forintról volt szó, nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy ne végezzünk gány munkát. Ha egy weboldalt/webalkalmazást nyilvánossá teszünk, akkor az legyen kellőképpen biztonságos.

2017. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kis rendretétel. Webes világban csak az a hiba van megtalálva, ami reprodukálva van. Ergo, legalább egyszer 'visszaélsz' a hibával, mire a hibát magát észleled. Addig max sejtésed lehet.
2017. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ez érdekes, ha én átirom a linket s nem lesz semmi akkor nem követtem el semmit. Ha lesz valami s jogtalan hasznom származik akkor pedig elvesztem?

Mert ha nem szólok akkor is bemérhetnek.


Bár ne felejtsük el azt az apróságot, hogy az illetőt kihallgatták, nem pedig megbüntették. Ezt pedig bármi más miatt megtehetik, pusztán csak hasonlóság miatt is bevihetnek 3 napra a sittre bárkit, nehogy egy bevallott tettért ami miatt ki kell hallgatni...

2017. júl. 24. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Szebb országokban nem visznek sittre azért, mert reprodukálsz egy hibát, amit aztán jelentsz, plánenem egy ilyen amatőr hibát, amiről most szó van. Épp ellenkezőleg, jutalmat kapsz érte. A komoly szürkekalapos hackerek sokkal, sokkal nehezebben felfedezhető hibákat keresnek a rendszerekben, hogy ezzel jelezzék az adott cég felé, hogy "nem véd elég jól a rendszered, kéne hibákat javítani rajta", mert sok esetben a fehérkalapos megoldásra nem is vesztegetik a zidőt (megkeresed a céget, hogy szeretnék-e, hogy kivizsgáld a rendszerüket, vag yők maguk keresnek meg). Számos cég elköveti azt a hibát, hogy nem fektet kellő hangsúlyt a védelmére,a szürkekalapos ahckerek meg épp ezért ténykednek.
2017. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez hasonló ahhoz amikor valaki talál egy üres pénztárcát személyivel, lakcimkártyával, elviszi a tulajnak az meg ráhivja a rendőrséget hogy százezrek voltak benne. ismerősőm járt így. én még nem mert azóta hogy ezt mesélte ha találok egy pénztácát, hozzá se érek, otthagyom a francba és kész. kell a fenének a baj.
2017. júl. 24. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!