Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux mellett Windows probléma...

Pókmalaci kérdése:

Linux mellett Windows probléma. Hol a windows? Többi lent.

Figyelt kérdés
Na szóval az van, hogy egy 1 terrás hdd a laptopomban ami 4 részre van partícionálva. van 500 mega redszer számára fent tartott van 100 giga C van valamennyi giga D (az adatoknak) és van 50 giga L meghajtó. Az L meghajtóra telepítettem Ubuntut (telepítés közben ext4 re formáztam a meghajtót nfts ről) és szépen végbe ment a telepítés.. de amikor elindítom a gépet és megkérdezi mit akarok elindítani nincs ott a windows.. Ubuntu van, valami Ubuntu setup vagy ilyesmi nem emlékszem meg system setup... az adataim meg vannak (linux alatt) de hol a windows? Előszedhető újrarakás nélkül? Még egy probléma el kezdtem újrarakni a gépet de nem lehetett telepíteni a windowst mert a kijelölt (C) lemez MBR partíciós táblát tartalmaz stb... Komoly segítő válaszokat kérek "Minek neked linux" meg "jobb ha hozzá se nyúltál volna" és társai nem kellenek.. köszi

2017. júl. 30. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
sudo update-grub
2017. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Minek neked linux? Jobb, ha hozzá se nyúltál volna. És társai.
2017. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Sebaj, ebből lehet tanulni... Hogy a grub miért nem találja a windows-t, az rejtély. Sajna 2.0 óta a grub egy rakás hulladék...


Windows újrarakása: GPT lemezhez UEFI módban, MBR lemezhez legacy BIOS módban bootoljuk a telepítőt. Ez alap dolog, jegyezd meg.


Mielőtt újraraknád, azért próbáld javítani. A windows boot partíció legyen aktív, és recovery módban parancssorban a "bootrec /fixboot" és a "bootrec /fixmbr" parancsokat add ki. Talán segít.

2017. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, köszönöm neked harmadik, hogy ilyen részletesen leírtad, de végül is az vált be amit az első írt, mármint hogy én azt próbáltam és bevált, szóval köszönöm!!
2017. júl. 31. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!