Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől jöhet elő a kékhalál?...

Mitől jöhet elő a kékhalál? Nekem kb 5 perce jött egy és még is tudok most gépezni. Mi történhetett? Ment egy két dolog és meg volt nyitva ez az de ez nem hiszem hogy ok lenne egy 4 magos proci mellett.

Figyelt kérdés
A meleg okozhat kékhalált ? Tudnátok mondani egy pár dolgot aminek a következménye kék..... lehet ? Szeretném a legközelebbit elkerülni. Előre is köszönöm .

2015. febr. 18. 20:12
 1/9 Tengor ***** válasza:

Ezer meg egy dologtól lehet. Lehet szoftveres, hardveres.

Táp megfelelő minőségű? Hőfokok hogy állnak? Mikor volt rendszer telepítve? Víruskergető?

2015. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom a hőfokokat már rég nézegettem. A tápegységem Cooler Master GX Bronze 450-es. A rendszer kábé 2 hete volt újra rakva.
2015. febr. 18. 21:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont víruskergetőm az nincs. Azt nem használok mert csak lassítja a rendszer betöltését.
2015. febr. 18. 21:33
 4/9 Tengor ***** válasza:
A lassú betöltés ellenszere nem az, hogy nem használsz védelmet ("kényelmetlen a biztonsági öv, ezért nem kötöm be" - a tolószék biztosan kényelmesebb), hanem kitakarítod a feleslegesen induló programokat, beállítasz hibernálást, áttelepíted a rendszert SSD-re, vagy lecseréled az oprendszert valamilyen Linuxra.
2015. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

"Értelek de a hibernálás alatt még bekapcsolva áll a gép nem igaz ? Nem kapcsol ki teljesen. És az nekem nem jó ha búg. Már nem tudom hogy hogy mikődik ez a hibernálás funkció mert régen használtam már. És egyébként azzal hogy kitörlöm a fölöslegesen induló programokat az nem segít mert a vincheszterrel van a baj szerintem. Pont azzal amelyiken a rendszer van. Már nagyon meg van terhelve (nem tárhelyileg). A gépemben az a bizonyos vinyó amin van a win 7 az a leggyengébben teljesítő hardver a számítógépben. Az élmény index szerint. 5.9-es értékelést kap. És ez nagyon alacsony szerintem.

Te milyen vírus irtót használsz ?"

Hibernálás alatt a gép kikapcsol teljesen (amire gondolsz az az altatás). Hibernálás alatt a memória tartalma kikerül a meghajtóra, majd onnan töltődik be.

A HDD minden élmény indexen 5.9-et adnak, ennyit tudnak. Használj SSD-t és 10-15 másodpercre rövidül a betöltési idő.

A saját gépemen nincs vírusirtó, linuxot használok. Ha rendbe kell tenni más Win-es gépét, akkor az Avire Freet szoktam feltenni.

2015. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magyar verzió nincs ? Eddig leszedtem két külön helyről és nem találtam magyar verziót a víruskeresődről.
2015. febr. 18. 23:17
 7/9 Tengor ***** válasza:
Szerintem magyar nyelvű a program. A hivatalos oldalról szedd le! Egyébként meg nem kell sokat foglalkozni vele: felrakod és fut, ha meg néha kiír valamit, akkor lefordítod 2 perc alatt egy szótárral.
2015. febr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aha csak hogy én szeretem tudni hogy milyen programot tettem fel a gépre. Ha már fent van akkor minden egyes funkciót megnézek és elolvasok ami rajta van. Meg néha egy ellenőrzés szerintem nem árt. Szeretem karban tartani a gépem. Mi a hivatalos oldal neve ?
2015. febr. 19. 08:56
 9/9 Tengor ***** válasza:
2015. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!