Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon rossz tört windows...

Nagyon rossz tört windows lett telepítve?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem ma egy laptopot,amire fel is telepíttettem a win10-et törten.(Mindíg én szoktam telepíteni,csak kíváncsi voltam rá, hogy egy olyan ember aki ezzel fogalkozik mennyivel tud jobbat fel rakni)

Ki is fizettem a telepítésért 6 ezret,de mint mondtam csak kíváncsiságból.

A laptop viszonylag erős (I7 6500U,8GB ram, nvidia 940m)

Ennek ellenére azt tapasztalom,hogy maga a rendszer lassú/sza.rul fut.Le is ellenőriztem több programmal,hogy a hardverek valóban azok-e amiknek benne kellene lennie mert először erre tippeltem.

De mint kiderült minden az aminek lennie kell. Telepítéseket,programokat az elvárásaim szerint nagyon gyorsan futtatja/végzi, egyedül maga a rendszer az amivel elégedetlen vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy ilyen lehetséges? Hogy egy viszonylag jó gépre fel lett rakva egy sz.ar windows és ez fogja? (Tele van furcsa,idegesítő,ocsmány skinekkel, rengeteg előre telepített program,amit lehetetlen el távolítani mivel a windowsal együtt lett telepítve és így nem tudom el távolítani)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 4. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Laptopban valószínűleg valami szar laptop vinyó van. Ezek lassabbak, mint amit 20 éve P4-es gépekben használtunk IDE kábellel.


Nemcsak hogy ez a szűk keresztmetszet, de extrém módon szűk. Cseréld ki SSD-re, és mintha új géped lenne.


Amiket te irkálsz, annak semmi köze a dologhoz.

2017. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tört windows, a microsoft oldaláról letoltod és vmi generic key-el telepíted aztán aktiválod.
2017. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel ide,mert nem értek hozá olyan szinten..

Amit te írtál kedves első, abban szintén nem vagyok biztos.

Mint mondtam a rendszerrel van a bajom, a 6 évvel ezelőtti (akkor 100 ezres,most kb 20 ezres)asztali gépem stabilabban futtatja a windowst.

Ennek a gépnek sem az írási,sem az olvasási sebességével nincs bajom, sem a programok futtatásával,semmivel. Egyszerűen csak a rendszerrel van a bajom. És nem csak az hogy lassab mint amit elvárok,hanem hogy fa.szságokat csinál, mi után le csukom a böngészőt akkor el kezd tölteni meg ilyenek(forog a kis kör az egér mellett).

Úgy tudom hogy az SSD gyorsaságban tér el a HDD-től.

De valószínűleg inkább fel rakom magamnaka win10 mindjárt. És akkor ki derül,hogy mi volt a probléma oka. De mint mondtam csak a rendszerrel van a baj, mással nincs.

2017. aug. 4. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
6000Ft egy tört windows-ért, nem semmi lehúzás.
2017. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy le húzás. Mint mondtam,azért rakattam fel,mert kíváncsi voltam rá,hogy fél-1 év múlva hogy fog működni,mit veszek észre. Az eddigi asztalimra mindíg én raktam rá (sőt akkor még hivatalosan le lehetett szedni a win10-et,nem tudom most hogy van) és nincs is vele probléma.

Első,a te válaszodhoz annyit fűznék még, hogy nem igazán hiszem el azt,hogy 2017-ben egy 200 ezres laptopba feltétlenül kell az SSD,csak hogy a rendszer akadás mentesen fusson.(Oké,hogy SSD-vel akár 10x gyorsabban be bootol, meg sokszorosa a teljesítménye,de ha a sza.rt fel rakod SSD-re attól még sza.r marad)

2017. aug. 4. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mit vártál amúgy, a windowst azért nem lehet olyan sokféleképpen felrakni. Szóval aki "ezzel foglalkozik" sem csinált semmivel sem többet mint te.
2017. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolod 6000-ért másképp nyomja valaki a next-next-finish-t a windows installerben?
2017. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen pont ez az, hogy a particionalason kívül kb semmit nem lehet el rontani(bár azt se nagyon mivel utólag is lehet módosítani), mivel tényleg csak a nextet kell nyomkodni :D

Nah mindegy szerintem magával a rendszerrel van a baj, mint mondtam furcsán skinelt, sok be épülő szarság.

Nem sokára újra rakom a rendszert és aztán meg írom mi lett a vége.

2017. aug. 4. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!