Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xubuntu vagy Lubuntu a jobb...

Xubuntu vagy Lubuntu a jobb erre a gépre? Vagy valami más? 2 giga ddr3 ram, intel celeron 1 magos 1,8Ghz proci, G41 Mt S2P rev 1.3 alaplap

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, mind a két disztró elmegy pici gépeken.


OFF: Én a helyedben fénysebességgel cserélném ki az a procit, egy C2D-ra, kb. 2000 FT az aprón( ha ügyes vagy, még a posta is benne van)


Itt a processzor lesz a gyenge láncszem. Ha azt kicseréled mehet rá Ubi, Mint, Debian, bármi.

2017. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Három kérdést tettél már fel a témával kapcsolatban. Mindenütt kaptál rá megfelelő választ. (Pl. a telepítés nélküli (Live DVD) kipróbálást is javasoltam Neked)

A proci cserét is javasoltuk mind a három kérdésednél, ráadásul mindannyian 2.000,- Ft-ot írtunk. Azt írtad, nem akarsz erre a gépre költeni. Oké.

Kaptál sok tippet a javasolt Linux disztrókkal kapcsolatban.

Ha fogsz még kapni jó pár javaslatot, hogy fogod tudni kiválasztani a megfelelőt közülük?

Mi a gond még mindig? Mitől félsz?

2017. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem félek, csak macerásnak találok egyszerre több disztrót is kipróbálni... inkább felteszek egy jót, mint kiprobáljak 69 féle kevésbé jót...

2017. aug. 11. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
ha tényleg rohadt kicsi kell,akkor Slitaz linux.egészen konkrétan bármin elfut,amire rárakod.
2017. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És honnan tudod előre, hogy jó lesz-e amit éppen felraksz?

És mi nem tudhatjuk, hogy Neked mi a jó, melyiket tudod majd megkedvelni. Ezért is kapsz többféle ajánlást. A válaszolók döntő többsége már kipróbálta amit javasol. És kinek mi jött be jobban... (mégha azóta mást használ is)

Elmondom, én hogy kezdtem a Linux-ozást:

Rengeteget olvasgattam a neten a Linuxról.

Kinéztem egy disztrót letöltöttem felírtam egy DVD-RW lemezre. Bebootoltam róla. Használtam, próbálgattam. Ha nem tetszett, vagy "nem állt kézre", letöröltem és felírtam egy másikat...

Volt olyan disztró is, aminél nem volt Live lehetőség. Akkor feltettem a Win mellé és úgy próbáltam. Több mint 30 disztrót kipróbáltam így. És megismertem 4-5 olyat, amit bármikor feltehetek, ha kedvem támadna a jelenlegit lecserélni (az utóbbi 3 évben még nem cseréltem le)

Nálad a proci gyengesége behatárolja a lehetőségeidet, amit tapasztaltál is a válaszokból.

Kicsi a valószínűsége, hogy elsőre "ráhibázol".

Tudod ugye,hogy "A tett halála az okoskodás."?

Úgyhogy vágj bele!

2017. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő jellegű kritikát! :)
2017. aug. 11. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Abszolute nem kritikának szántam, csak próbállak terelgetni az általam(is) jónak tartott irányba.
2017. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

....Nem félek, csak macerásnak találok egyszerre több disztrót is kipróbálni... inkább felteszek egy jót, mint kiprobáljak 69 féle kevésbé jót...


Ilyen itt nincs, ez nem Windows. Jellemzően a géped paraméterei fogják megadni, hogy mit tudsz használni. Ezen belül szűkítve: a hardvereid hogyan tudod használni, van e mindennek támogatása( sokszor terminalból, vért izzadva). Tovább lépve, és ez még mindig jó pár disztró, Te magad melyiket fogod ténylegesen szeretni, és melyik mellett teszed le a voksod, melyiket tanulod meg kezelni, és saját igényeidhez szabni.


Olyan nincs, hogy felteszek egy jót....Jó majd csak akkor lesz, ha rászánod az időt, beállítod normálisan, kigyomlálod belőle azokat, amik nem kellenek. És általában itt szokott beugrani a majom a vízbe, hogy ez sem ok, meg az sem....mész is tovább a következő disztróra és így tovább. Hosszú folyamat és tanulás, ez tényleg így van.


Oké, természetesen nem kell processzort cserélni, de engem biztos zavarna, hogy egy online videóba is beletörik a bicska, mindezt úgy, hogy ott a normális alaplapom(Ráadásul DDR3). Sok disztrót ki is zárhatsz emiatt, pedig valamelyik mainstream biztos sokkal jobban használható, mint a gyenge gépekre készült erősen korlátozottak.

2017. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!