Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux telepítési segítség?

Andris90911 kérdése:

Linux telepítési segítség?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy tegnap 2 linux rendszert is próbáltam a laptopomra telepíteni (Acer Aspire Es1-533), Ubuntu és Elementary OS. A lényeg az, hogy egy nagy tárhelyű pendrive-ra írtam rá az iso fájlt Rufus-szal, majd nagy nehezen felismerte a laptop a pendrive-ot. Mikor kiválasztottam boot menüből, kiírta a cuccokat, mondom, telepítés. Rámentem, erre kiírt 2 kernel hibát, már nem tudom mik voltak pontosan, majd elsötétült a kép 1 mp-re, majd kiírta az usb helyét. Ezután töltő képernyő. Oké, kiválasztottam hova telepítse meg az apróbb dolgok, majd a grub2 csomag telepítésnél leállt. Ubuntu is és Elementary is. Lehet a pendrive-al lehetett gond? Mert exFat formátumú, de Rufus-szal Large Fat32-re tudom formázni. Valaki tudna valami magyarázatot erre adni?
2017. aug. 16. 14:30
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Talán UEFI-Legacy probléma:

[link]


Ha van frissebb BIOS, esetleg kipróbálnám.


Vagy BIOS-ban a Boot Mode és Secure Boot értékeit átállítani, hogy így is leáll-e hibával?

2017. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Secure Boot kikapcsolásához valószínűleg először Supervisor Password-öt kell beállítani. (írd fel valahova!)

[link]

2017. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Secure Boot-ot tudom csak állítani, ha a Supervisor jelszót beállítom. De az első linkre ránézek, mert lehet kéne bios-t frissíteni. De ez hogy is oldható meg ez alatt a laptop alatt? Mert nekem túl régi ez a bios..
2017. aug. 16. 16:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha frissítem a bios-t, akkor tudnom kell állítani az UEFI-Legacy-t is, ugye? Mert ha az sikerül, akkor esetleg sikerül a telepítés is? Gondolom nem UEFI-re van a linux.
2017. aug. 16. 16:57
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Az első link hozzászólásainál az utolsó, illetve utolsó előtti oldalon írnak többlépéses módszert.

Azt próbáld ki.


A Linux-nál mennie kell az UEFI-s telepítésnek is, de némelyik BIOS miatt macerás a kezdés.

2017. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz, hogy majd a közeljövőben újra foglalkozom vele, mert megtaláltam a BIOS-nak a frissítését. Majd letöltöm, és meglátom, mi lesz. Legacy-t csak lehet állítani utána.
2017. aug. 16. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!