Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OpenSUSE vagy Linux Mint a...

OpenSUSE vagy Linux Mint a jobb és a stabilabb egy kezdő linuxozónak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Tökmind1. A default háttérképet leszámítva egy kezdő nem fog észrevenni különbséget.
2017. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Linux Mint abból a szempontból jobb, könnyebben kapsz segítséget - van saját magyar közösségi oldala: [link] ; hála az Ubuntunak, jobban elterjedt.
2017. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Suse-ben ott a Yast, a legösszeszedettebb control panel az összes DE között.
2017. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alain Delon ***** válasza:
15:33: Annyit helyesbítenék, hogy a YAST nem DE-függő. A SUSE sajátja, és bármilyen felületet használsz benne, a YAST ott van. Amúgy tényleg pöpec cucc.
2017. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
A stabilitásról pedig annyit, amit az egyik ismerősön mondott, miután SUSE-t telepítette fel: "Atomstabil.". Én a 11.1 (2008-2009) óta használom, de stabilitási problémát én sem tapasztaltam a rendszernél. Ha megfeküdt, az én hibámból feküdt meg.
2017. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az OpenSuse jóval stabilabb. Nekem volt mindkettő. Soha többet Ubuntu és bármi ráépülő ! A Debian pedig azért nem kell, mert minimum 4 éves laptop kéne hozzá, hogy mindent felismerjen. Már nem egyszer adtam ennek is esélyt. Szerverre tudom elképzelni. Szóval Suse. Igazi német minőség. Az egyik legjobb KDE disztró, de a Gnome is jó benne. A DVD telepítőjének nincs párja.
2017. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Húha jó kérdés, mert én Suse Linuxon kezdtem el a régi szép időkben de bármit is használhattam volna az ezredforduló előtt s utána egy két évvel azokhoz csak angolnyelvű vagy többszáz oldal felhasználói könyv járt alapból. Azután jött az Ubuntu amihez volt és van is egy hálás jó magyar közösség aki segített tanítani ha kell. Majd rájöttem hogy mindezek ellenére a Suse az ami nálam minden téren a legjobb. Persze sajnos voltak suse verziók amikor inkább nagyon nem. De most ismét az új a Leap 42.2 van fent amivel nagyon nagyon meg vagyok elégedve és megszerettem.
2017. aug. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Ubi és származékaival nem túl jók a tapasztalataim. Rendszerint előfordul olyan hogy frissítések után érthetetlen módon hibaablakokat dobál. A suse jelenlegi kiadásaival viszont nagyon meg vagyok elégedve, nagyon stabil. Korábban ezzel is volt probléma mint pl. A yast és a boot képernyő megszokott fagyása,a kde plasma ablakkezelő hiányosságai. Működésben viszont mindig jó volt akár a Debian, akár az rpm.
2017. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!