Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt nem értem, segítesz?!

Ezt nem értem, segítesz?!

Figyelt kérdés
Sziasztok venni akartam Apple MacBook air(2017) et de azt mondtak,hogy nincs értelme és,hogy elég egy Dell laptop is.Ez így igaz amúgy? Akkor ki vegyen Apple MacBook ot? Amúgy iskola és munkára használnám.Elore is köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 18. 21:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
???
2017. aug. 20. 05:29
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem értem
2017. aug. 20. 12:18
 23/24 anonim ***** válasza:

Az, hogy elég egy Dell laptop, féligazság. Egy normális, évekig szolgáló Dell sem sokkal olcsóbb, mint egy MacBook air.

Akik ezt az "ennyiért már sokkal jobb Windowsos laptopot kapsz" dumát nyomják, azok elfelejtik, hogy a Mac árának feléért árult PC laptopok kalap kakát nem érnek, már egy hét múlva fél órát homokórázik, mire betölt egy egyszerű böngészőt...stb.

Igen, van normális, erős PC-s laptop, de az bőven 200 ezer felett kezdődik.

Mert igen, az alap Macbook Air-ben egy i5-ös proci van és "csak" 8 giga RAM, de az OSX - mivel optimalizált - ezekkel a hardverekkel is piszok gyorsan és stabilan fut. Ugyanahhoz a teljesítményhez Windows alatt egy komplett erőmű kell, amit nem adnak olcsón.

Nekem volt egy asztali i7-esem 16 giga RAM, bivalyerős videokártya, nagyon jó alaplap...igen, az bármelyik Mac géppel felvette a versenyt. Ok, de 340 ezer lett a vége évekkel ezelőtt, mire összeraktam.


Szóval a Mac drága, igen, de ezért kapsz egy Apple minőséget, támogatást, ingyen oprendszert, és egy rakat HASZNÁLHATÓ segédprogramot.


"Akkor ki vegyen Apple MacBook ot?"


Akinek tetszik. És akinek van rá pénze és nem úgy kell kiizzadni hitelből, mert annyit tényleg nem ér.

2017. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kérdező te komolyan felnőtt dolgozó ember vagy? :D


A kérdésre: te tudod milyen programokra van szükséged, ha van olyan ami nincs macre akkor nem érdemes azt venni, persze lehet rá Windowst rakni...de az egyből +30-40 ezer és a 128gb os air nél(gondolom azt nézted ki) elég gyászos megosztani azt a kevéske helyet is.

2017. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!