Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 8 cm-es képet akarok nyomtatni...

8 cm-es képet akarok nyomtatni, milyen felbontással szerkesszem?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy kinyomtatva 8 cm széles (és magas) legyen a kép. (Nincs itthon nyomtatóm, majd egy nyomdában szeretném nyomtattatni.) Én szerkesztem a képet egy képszerkesztővel, és beállítottam, hogy 8x8 cm legyen és felbontásnak alapértelmezettként 72 dpi-t ad ki, ezt át tudom állítani. Egy internetről letöltött kép lenne rajta, meg én még tannék rá ezt-azt.

Milyen felbontásra állítsam?



2017. aug. 22. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
2400x2400@300dpi
2017. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fotóminőségű nyomtatás általában 300 DPI-vel történik. Ha ezt beállítod akkor a felbontást is ehhez fogja igazítani. Arra kell figyelni hogy ne legyen túl kicsi a kép felbontása, különben pixelesedni fog.
2017. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:
Nekem kb. 945 × 945 jött ki 300 dpi-re, de ettől még érdemes lehet jóval nagyobbat választanod. Ilyen kis kép esetén nem árt a 600 dpi (1890 × 1890) sem. Szerintem e fölé már fölösleges menned, de persze baj se lesz belőle.
2017. aug. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!