Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "olcsón" asztali...

Hogyan lehet "olcsón" asztali gépet összerakni?

Figyelt kérdés

Viszonylag olcsó alatt azt értem hogy 60-70e-ig, max és nagyyából hogy így nézzen ki a gép:

Processzor: 2.8Ghc

Videokártya: 2Gb tárhellyel

Ram: 8Gb

Persze ezek mellett még sok minden kell, de csak érdekelne hogy össze lehet-e hozni ennyi pénzből?


2017. aug. 27. 17:22
 1/4 szántóvető ***** válasza:
össze lehet.olyan hardvereket válassz ami még elég erős,használtan van minden barátságos áron.
2017. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a 2-3 evvel ezelotti csucshardvereket kell megvenni hasznaltan.
2017. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hardveraprón nézz körül


[link]

2017. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont amit érdemes tudnod, mielőtt nagoyn buta üzletbe vágod a fejed:

- A processzornál nem (csak) az számít, mekkora frekin dolgozik. Számít hány magos, milyen architektúrát használ, stb, stb. Nem célszerű nyers adatok alapján összehasonlítani, inkább benchmarking oldalakon nézd meg, mi a tényleges teljesítménye.


- Videokártyánál EGYÁLTALÁN nem a VRAM mérete számít (ami mellesleg nem tárhely, hanem memória). Amit az előbb elmondtam a processzorról, az hatványozottan igaz a videokártyára. NEM a memória mérete számít. NEM az órajel számít. KIZÁRÓLAG benchmarking adatok alapján keress videokártyát.


És ha már benchmarking, én a userbenchmark.com oldalt szoktam használni összehasonlításra, mind CPU, mind GPU összehasonlításra tökéletes.

2017. aug. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!