Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem szólnak a hátsó...

Miért nem szólnak a hátsó hangszórók USB hangkártyával?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy 5.1 hangfalat (Genius SW-HF 4500) és egy Asus Xonar U5 USB-s hangkártyát. A gép egy A->B USB-n van rákötve, a hangfalak pedig 3 darab jack-> 2 RCA kábellel a megfelelő helyekre dugdosva...

Saját honlapjáról letöltött driverrel és Sonic studioval a hangfalak tesztelésekor mindegyik úgy és akkor szól amikor és ahogyan kell, tehát megvan az 5.1.

Asztali lejátszóval 5.1 filmet nézve is minden stimmel.

A problémám akkor jelentkezik, amikor nem 5.1-es tartalmat nézek, hanem pl.: 2.1-es filmet, sztereo zenét, és chrome vagy firefox böngészővel a youtube-ot.

A Sztereó hangzás megvan, de a hátsó hangszórók az istenért sem akarnak megszólalni.

A Sonic studionak sztereo özemmódban van egy "upmixing" névre keresztelt opciója, viszont se ki, se bekapcsolt állapotban nem szólalnak meg a hátsók.

Már próbálgattam a windows lejátszóeszközei beállitásait variálni, régebbi drivert de semmi...

Valakinek tudna esegiteni, mit hagytam ki?


A gép Asus RoG GL752, Win10 64-bit ha esetleg számtana...



2017. aug. 30. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Sztereo hangból 5.1-et kell csinálni realtime.


Ha a hangfal nem támogatja az 5.1 bemenet 2.0-ként kezelé-

sét, akkor ennyi (nekem is ilyen van).


Filmlejátszónál van olyan, pl KMPlayer, VLC kodekje tud-

ja, hogy a 2.0-t 5.1-re szétvágja, akkor fogod kapni az

5.1-et. Viszont böngésző nem fogja tudni ezt megoldani.


Annyit tehetsz, hogy használod a 2.0 bemenetét a hangfal-

nak, akkor 5.1-et csinál mindenből, de csak virtuálisan.

2017. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem teljesen értem.

A hangfal támogatja az 5.1-et, 6 csatornának van 6 külön bemenete. A hangkártya szintén, ott is megvan a 6 csatorna.


Lejátszóval (VLC) végigpróbáltam most minden beállitást, de igy sem szólalt meg a hátsó...


Emellett a sonic studionak az upmix funkciója akkor mire van? (mellékelt ábra: [link]

A 30 éves 5.1 házimozim tudta azt hogy a fél megás mono mp3 minden hangszórón szól...

2017. aug. 30. 20:17
 3/10 A kérdező kommentje:

az előzőnél a linkelt kép linkje nem volt jó...

[link]

2017. aug. 30. 20:18
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki még itt van...

Arra gondoltam, hogy ha nincs másik megoldás visszaküldöm a kártyát, ugyanebben a kategóriában egy Creative Sound Blaster X-fi 5.1 sorround pro kártyánál olvasgattam, ott nem írták külföldi oldalakon sem, hogy a hátsó hangszórók ne szólnának...

2017. aug. 31. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:

"A 30 éves 5.1 házimozim tudta azt hogy a fél megás mono mp3 minden hangszórón szól..."

Igen, mert abban volt funkció, hogy ál-5.1-et hozzon létre.

Itt a hangfalban nincs. Illetve van, ha nem a 6 RCA-ra

kötöd, hanem a sztereora, azt szétkapja virtuális 5.1-re.


VLC-n belül codec-et kell állítani.

2017. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, ha sztereóra dugom rá akkor szól minden...

Én csak azt reméltem hogy ha a hangfal nem képes rá, akkor a hangkártya igazán lehetne.

2017. aug. 31. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Hangkártyánál is biztosan be lehet lőni, hogy a stereo

jelből legyen ál-5.1, viszont akkor sem fog tudni auto-

matikusan váltani sajnos.

2017. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már azzal is tökéletesen ellenék amit te mondasz, hogy nem automatikusan, hanem manuálisan én magam átállitom, de egyszerüen nem megy.

Ami funkció elvileg erre lenne, az nem müködik...

Linkeltem egy képet a programról, ahol épp azt próbálom amiről épp beszélünk, remélem te látsz rajta valamit amihez én béna voltam...

2017. aug. 31. 17:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Sőt most veszem észre, hogy a sub és a center sem szól ha sztereóba megy...
2017. aug. 31. 17:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakinek hasonló gondja lenne, leírom a megoldást.

Az Asus külsű hangkártyát lecseréltem egy Creativera (Soundblaster Xfi sorround Pro 5.1).

És most ha a film 5.1-es akkor annak megfelelően szól. Viszont ha szetereo tartalmat hallgatok akkor is szól minden hagszóró, és még állítanom sem kell semmit. Sőt ha nem is sztereo, akkor is szól minden. Tehát a bemeneti jeltől függetlenül a kis hangkártya mindenkit megszólaltat.

2018. jan. 30. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!