Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik rammal járnánk jobban?

Melyik rammal járnánk jobban?

Figyelt kérdés
van a gépemben 6 gb ddr 2 800 mhz ram vettem még mellé 1 gb ddr2 1066 mhz ramot tudom hogy az is 800 mhz-n fut mivel 800 mhz-s ramok miatt fut az is 800-mhz-n de az a 1 gb ram valami narancs-sárga lemez borítóba van és eszt valami pluszos ramnak nevezik hogy játéknál meg duplázódik vagy mi de szerintem ez hülyeség de így 7 gb al járnánk jobban vagy vegyek 6 gb mellé 2 gb 800 mhz ramot ?
2017. szept. 4. 18:33
 1/2 Takysoft ***** válasza:

Jaj, koma, a kérdésnek sincs értelme.


Az alaplapokon vannak foglalatok, amikbe modulokat tudsz betenni. Általában 2 vagy 4 darab, esetleg 6 vagy 8, de az ritkább.


Ahány modult beleteszel, annyi ramod lesz. Eddig gondolom tiszta.


Ami szintén tiszta, hogy csak egyféle ram-od lehet. Esetedben ez gondolom DDR2.


Ha az alaplap támogat is kétfélét (DDR2/DDR3 kombó lapok), akkor is csak egyféle lehet benne.


Na akkor most jön a bonyolítás, a Dual/Triple/Quad channel.


Az ilyen alaplapok szeretnek 2/3/4 UGYANOLYAN memóriamodult egyszerre kezelni.


Hogy képzeld ezt el.... Ha vagy egy kutad, amiben van 10 liter víz, akkor azt 1 szivattyúval 10 perc alatt tudod kiszivattyúzni.

Ha van 2 kutad, 2 szivattyúval, mindkét útban 5 liter vízzel, akkor azt 5 perc alatt szivattyúzod ki

(tekintsünk el attól, hogy egy kútba miért nem lehet 2 szivattyút dugni... :D )


Ezért jobb neked egy 4 GB-os modulnál 2x2GB memória.


Dual/Triple/Quad channel-ben csak pontosan ugyanolyan memóriák működnek.

Elvileg elég, ha ugyanakkora a mérete. Gyakorlatilag nem árt, ha a gyártó is, de a tapasztalat azt mutatja, hogy érdemes ugyanolyan modulokat használni.

Sőt, sokan esküsznek rá, hogy csak a kipróbált "kit"-ekben kapható modulokat érdemes venni, mert azokat kipróbálták így.


Az alaplapon a channel-ek jellemzően színkódolva vannak.

Szóval ha van 2db kék és 2db fekete foglalat (általában nem egymás mellett de ez mindegy), akkor azokba mennek az ugyanolyan párok.


4 modul esetén, ha az alaplap dual-channel-t támogat, akkor pl 2x4GB + 2x2GB = 12GB

Ez egy jó felállás.


Fontos az is, hogy vagy minden dual-channel-ben megy, vagy semmi.

Szóval olyan nincs, hogy van mondjuk 2x4GB dual channelben, meg még egy 1GB-os modu csak úgy mellette.

Mert a 9GB az kijön, de elveszíted a Dual-channel előnyeit, ami simán 8GB-nál kijönne, szóval ott nem érdemes betenni a +1GB-ot.


Neked elvileg 6GB ramod van. Ami fura felállás önmagában is.

DDR-2nél tudtommal triple channel nem volt még (ebben nem vagyok biztos)

Szóval a 3x2GB kiesett


3GB-os modul meg eleve nincs, szóval a 2x3GB is kiesik.


6GB ebből következően 2 módon állhat fel:

-2+4gb ram, de nincs dual channel.

Ebben az esetben nyugodtan nyomd bele a plusz ramot, nem fog ártani.

-2X1GB + 2X2GB: Ez dual-channel. De ebben az esetben meg csekkold le, hogy biztosan van-e a gépedben még szabad hely memóriának! a legtöbb alaplap 2 vagy 4 modulos

(amibe több fér, azt olyanok veszik, akik jellemzően értenek hozzá, és sok pénzük van... akinek meg sok pénze van, az ma nem DDR2-vel dolgozik.... persze örökölhettél egy céges serverkonfgot olcsón, szóval ki tudja)


A lényeg azt hiszem érthető volt. :)

2017. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tudom mi a duál chanel 6 gb az ugy van 3x2 gb és a 2x2gb duálban futnak everest is mutatja meg tudom is mert igy lett össze rakva de hogy bele csaptam aszt a + 1 gb ot nem tudom hogy a duál chanel-al mi történt de nem veszek semmi változást sem játékok alatt sem használat közben meg hogy ddr2 hát sajnos igen de ez a gép is bőven meg felel a mai játékokra nem FULHD meg mit tudom én mi de nem volt olyan játék amit nem tudtam high on futtatni jo nem ez a kérdés csak úgy le írtam
2017. szept. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!