Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy be lassul néha a laptopom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem egy laptopot, i7 6500u, 940m, 8gb ram, 5400rpm-es vinyó.

Elvileg ennek egy fa.sza gépnek kellene lennie (multimédiás célokra,sőt LOL,WOT, GTA V, stb jól is fut rajta)

de néha sajnos elkezd ki fagyni, sokáig tölt pl egy mappát,meg ilyen furcsa dolgokat csinál, hogy semmivel nem terhelem mégis csak tölt egy böngészőt.

Van amikor 30mp alatt be bootol,el indul meg minden,van hogy másfél perc.Fogalmam sincs,mi lehet az oka, nem régen lett véve, win 10 64 bit, nincs tele cuccokkal, nem vírusos.


Ami fel tűnt,hogy néha a lemez használat 99%-ra fel ugrik,a feladat kezelő mégis azt mutatja,hogy 0,1/MB/s a kihasználtsága. Szóval akkor valami terheli, amit nem mutat a feladat kezelő,hozzá teszem hogy csak így random fel ugrik 99%-ra úgy hogy konkrétan semmit nem csinálok.

Én valami idóta beállításra gondolok, pl vírusírtó fut a háttérben (nod32 van) vagy nem tudom. De néha tényleg kb használhatatlan, aztán 5 perc múlva 190 FPS-el lolozok full beallítason.


Szóval kissé tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Remélem valaki tud értékelhető,és segítőkész választ adni. Előre is köszönöm a segítségeteket.



2017. szept. 7. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
elég 1 virusirtó a 10-esen van alapból a defender, felesleges oda a nod... lehet rajta 5 is ha te magad letöltöd a virust... tehát nod törlés... használj néha ccleaner meg töredezettségmentesítőt is havi 1 x
2017. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
5400rpm hdd...... top keks. Emiatt lassú az egész. Tegyél bele SSD-t.
2017. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!