Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Shift gomb nem működik?

Shift gomb nem működik?

Figyelt kérdés
A shift gombos billentyűkombinációm nem működnek, tehát nem tudok nagybetűt írni, se kérdőjelet, kettőspontot, semmit, amihez shift kellene. Azt hiszem nem fizikailag van gond, tehát nem a billentyű van beragadva, vagy ilyesmi. Volt már egyszer ilyen problémám, akkor nagyon tele volt a merevlemez, felszabadítottam egy kis helyet és megoldódott a probléma. Most megint előjött ugyanez, de most van elég tárhely. Valakinek esetleg van ötlete?

#shift #billentyű #shift nem működik
2017. szept. 23. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi köze van ennek a merevlemez tárhelyéhez?Egyik shift gomb se működik?Mindegyik gomb működik kivéve a shift gombok?
2017. szept. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs miköze hozzá, de a múltkor attól helyre jött, én sem értem miért.

Ahogy írod, egyik shift gomb sem működik, minden más igen.

2017. szept. 24. 00:18
 3/10 anonim ***** válasza:
keress egy másik billentyűzetet és próbáld ki vele. jó lesz.
2017. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na ez az... Másik billentyűzettel jó, de ez egy laptop, jó lenne külön bill nélkül használni.
2017. szept. 24. 01:05
 5/10 CspCsj ***** válasza:

Elsőként a szoftveres hibát próbálnám kizárni.

Mondjuk DVD-ről/pendrive-ról indított Windows/Linux/stb. telepítőben sem érzékeli?


Ekkor fizikai meghibásodás, esetleg érintkezési gond lehet.

(utóbbi esetben kiszerelném, majd visszatenném a billentyűzetet hátha a csatlakozásnál volt csak probléma)

2017. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Beragadó billentyűk nincsenek bekapcsolódva?

[link]

2017. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

billentyű kiszedés majd visszarakás megvolt, nem segített. Nincsenek bekapcsolva a beragadó billentyűk. Ezt a telepítőset még megpróbálom, köszi, hogy próbáltok segíteni...

Ha esetleg van még valakinek ötlete, ne tartsa magában :)

2017. szept. 24. 23:18
 8/10 anonim válasza:
A "billentyűbeállítások"-ban próbáld meg a magyar nyelvet beállítani, illetve rendelj hozzá billentyűkombinációt, nekem segített...
2019. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Pontsítom az előző válaszomat, a gépelési beállítások, gépelés, speciális nyelvi beállítások, magyar nyelv választása, betűkombináció hozzárendelése... űgy tűnik a win10 nek ez egy problémája, hogy állandóan automatikusan visszaállítódik, de így ha nem működik a shift, egyszerűen vissza lehet állítani pl. a shift-ctrl kombinációval
2019. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
4 éve tettem fel a kérdést, akkor már nem emlékszem hogy oldódott meg a probléma. Most viszont egy másik laptopon újra jelentkezett, rákerestem, és megtaláltam a saját kérdésem, köztük az utolsó választ. És bejött! Ha esetleg még olvasol, kedves utolsó, nagyon köszönöm :)
2021. márc. 18. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!