Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PuTTY-ban, hogy lehet a...

PuTTY-ban, hogy lehet a színeket bekapcsolni?

Figyelt kérdés

Mindig azt figyelem meg másnál, hogy használ a putty színeket és nálam meg csak a fehér szín látható.

Pl ezen a képen látható fehér, kék, zöld, piros.

[link]

Ezt putty-ban kell beállítani vagy maga a szervergépen, hogy legyenek színek az ssh kapcsolatban?



2017. szept. 27. 02:22
 1/4 kovpet ***** válasza:

Próbáld ezt:

ls -l --color=always

2017. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi működik! :D

És ezt egyébként csak az ls-ben lehet alkalmazni vagy van más parancs is amiben a --color=always futtatható?

2017. szept. 27. 13:15
 3/4 kovpet ***** válasza:
Én csak a grepben használtam eddig, ott van konkrét értelme is. De biztos másban is megy, a manban benne kell legyen, ha van ilyen opció. Mindenben nem megy, az adott program megvalósításától függ, hogy van-e.
2017. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A ~/.bashrc fileba be kell írni ezt a két sort, amitől az ls és a grep program outputja mindig színes lesz:


alias ls='ls --color=alway'

alias grep='grep --color=auto'


Sőt, a prompt is színezhető. Én a következő prompt-ot használom: PS1="\[\e[0;37m\]\A \u@\h\[\e[m\]:\[\e[1;32m\]\w\[\e[m\]$"


A terminált ezenkívül egy csomó rettenetesen hasznos eszközzel fel lehet "pimpelni", amiből a leghasznosabb a powerline:

[link]


Ezenkívül vagy egy colormake nevű eszköz, ami arra jó, hogy a bash programok kimenetelét aszerint színezheted, hogy pl a sztenderd error-ra ment, vagy pl. warning és error üzeneteket lehet vele színezni. Ha sokat dolgozol, fejlesztesz linux alatt, akkor nagyon hasznos:

[link]


Végül egy jótanács: putty kb. kőkorszak. Használj inkább mobaxterm-et [link]

2017. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!