Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » RAM fájlok mentése?

RAM fájlok mentése?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan programot amivel le lehet menteni a RAM-ban lévő adatokat? (Azokat az adatokat melyek nem lesznek mentve a HDD-n, pl szerver fájlok). Találtam egy "RAMmap" nevu programot, de sajnos azzal nem lehet menteni az adatokat, csak megtekinteni.

2017. okt. 2. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt van leiras kekhalal direkt elohivasara:


[link]


Ekkor lementi a ram tartalmat dmp fileba.

Nem tudom mi a celod, ha nem atvizsgalni hanem backupnak hasznalni akkor mas sem fog segiteni, legalabbis nem olyan modon ahogy most probalod. Onnantol kezdve program vagy programnyelv fuggoek a lehetosegeid.

2017. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve latom a kulcsszavakat, hibernalas szeruseget akarsz egy programra eroltetni? Akkor szinten teves uton karsz, mivel a ramban tarolt adat messze nem eleg egy leallitott program ujratoltesehez.
2017. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A címkéid alapján egy MTA szerver LUA fájlait szeretnéd "elcsórni". Ha a memóriában szeretnél kutatni, egy egyszerű megoldás feladatkezelőn jobbklikk a folyamatra majd memóriaképfájl létrehozásra katt. A fájlt amit csinál hexeditorban meg lehet nyitni. LuaQ szövegre tudsz majd benne keresni.


Ha nincs beállítva, hogy ne mentse HDD-re a szkripteket, akkor ide szokta rakni az MTA a LUAC fájlokat: "C:\Program Files (x86)\MTA San Andreas 1.5\mods\deathmatch\resources" biztos nincs itt?


Azt is lehet, hogy írsz C++-ban egy olyan DLL-t, ami a netc.dll betöltődésekor hookolja a DeobfuscateScript-et, a hookolt függvény meghívja az eredetit és a scriptet elmenti egy fájlba mielőtt visszatérne az eredeti fv. eredményével.

2017. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ezt akarom csinálni. Létre is hoztam a DMP fájlt és megnyitottam a Hex Editorban, de nem onnantól nem igazán tudtam kiigazodni. Hogyan tovább?
2017. okt. 3. 00:45
 5/6 anonim ***** válasza:

A forráskód nem lesz benne a RAM-ban, csak a LUA bájtkód, amit egyes decompilerek vissza tudnak alakítani olvasható kódra (de ez gyakran nem elég pontos ahhoz, hogy később futtatni tudjad). Ezt a szöveget kell a gta_sa.exe folyamat dumpjában keresni: LuaQ

Utána valamekkora részt kimásolsz, csak nem lehet tudni hogy hol a vége (max a fejléc alapján de azt most nem tudom megmondani hogy hogyan), szóval másolsz kb odáig ahol nullbyteok vannak, utána meg már olyan dolgok lesznek amiknek nincs köze a LUA scripthez, csak innen fogod tudni hogy hol a vége... Bemásolod egy fájlba és pl LuaDec decompiler segítségével megnézed.

2017. okt. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos hogy a gta_sa.exe folyamatot kell kivalasztani? nem inkább az mta_sa.exe-t?
2017. okt. 3. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!