Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IPS LED Monitor nem alternatív...

IPS LED Monitor nem alternatív felbontáson, hogy tudnám megoldani, hogy viszonylag szép legyen a megjelenítése?

Figyelt kérdés

Van egy 23" FullHD felbontású monitorom (LG 23MP68VQ-P), amit 1280x720-as felbontásban használok, mert különben elég kicsi lenne minden és nehezen látni. A monitor pár hónapos, a gép 1 hete lett lecserélve. A régi gépen XP volt, ami viszonylag szépen megjelenítette a sima HD felbontást is, de az új gépen Windows 10 van, amivel nem szép (elmosódott), ha nem natív felbontáson használom a monitort. A Windows beépített nagyításával jobb a helyzet, viszont akkor a program ikonok stb. pixelesednek, elcsúsznak egyes programok elemei és a print screen használatánál is, amikor visszanézem a készített képet, látszik, hogy nagyítva van és minden pixeles rajta.


ClearType-ot is próbáltam állítani, de nem jó.


Van olyan megoldás, program, amivel jobban tudnám állítani, hogy nem natív felbontáson is viszonylag szép legyen?


(Miközben ezt írtam, most vettem észre, hogy a pépernyő közepén éles, de a széleihez haladva homályosodik/elmosódik.)


2017. okt. 3. 11:03
 1/4 A kérdező kommentje:
*alternatív = natív
2017. okt. 3. 11:05
 2/4 anonim ***** válasza:
nem fog használni semmi. A monitorok natív felbontáson tudják a legjobb képet nyújtani. Talán megpróbálhatnád még 75 hz -re állítani videó kártya driverből .
2017. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most is úgy van a monitor. Telepítés után rögtön bekapcsolta a FreeSync-et és így a 75Hz is beállítódott. Ettől tartottam, hogy nincs erre megoldás.
2017. okt. 3. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
natív képfelbontáson a legélesebb a kép mindig. Mert akkor a legkisebb a pixel szűrűség . Ezen nem tudsz változtatni.
2017. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!