Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakit megtaníta...

2105as kérdése:

Hogyan lehet valakit megtanítani számítógép felhasználói szintű használatára?

Figyelt kérdés

Olyan személyt(eket) kellene megtanítanom, akik még nem használtak Pc-t, hogyan kezdjem, mik lennének az alapok ?

Munka miatt szeretnék elsajátítani a használatát, gyárban.

Én úgy gondolom office csomag (word,excel) ami kellene, meg ilyen mappa létrehozás, módosítás, különféle mentések stb.

Igazából nem nagyon, tudom mik kellenének ??


2017. okt. 3. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg azt sem tudja hogy fogja meg az egeret, mit jelentenek a különböző műveletek (fogás, húzás, job-bal klikk, görgetés), mit lát a képernyőn és azokat a dolgokat hogyan kezelje, mit csináljon ha elakad, félrekattint, véletlenül bezárja, stb... (ugyanez a billentyűzet használatával), addig az Excelbe és más programba beleugrani túl gyors lépték.


Én akár egészen az általános iskolai tananyag szintjére lemennék, próbálj képzések jegyzeteit, tankönyvek, esetleg videotutorialok anyagát alapul venni.

Ezt mondtam volna példának de egyrészt túl régi, másrészt túl sok a neked felesleges dolog benne:

[link]

2017. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos kis pdf ez, olyat is találtam benne ami nem feltétlen jutott volna eszembe, hogy elmondjam (bár még nem is nagyon készültem fel én erre), de gondolom, a billentyűzet részletes ismerete meg FTP fogalma nélkül is ellehet boldogan kattogtatni az egeret.:)

Amúgy még nyugodtan, jöhetnek tippek, ötletek.

2017. okt. 3. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez függ a rendelkezésre álló időtől is. Gyakoroltatnám velük az egér használatát, ne irányítsák bizonytalanul a kurzort, elmagyaráznám,hogy a billentyűzeten melyik gomb mire való,mivel lehet nagy betűt írni, írásjeleket tenni, szőköz stb. Ezeket gyakoroltatám wordpadon,vagy word-ben,majd ha kezdik már elsajátítani,akkor következne a szövegszerkesztés, és később az excel. Már ha az a cél,hogy ezeket megtanulják.
2017. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!