Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan gyorsítsam a win7-et?

Hogyan gyorsítsam a win7-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy asztali PC-m, win7 Ultimate fut rajta, de nagyon lassú. Hardwer ügyileg rendben van, nem alap cuccokból van. Mit tudok tenni?



2017. okt. 5. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a kezemben egy négy éves laptop, Win7 Home Premiummal és nem lassú, pedig még nem volt újratelepítve sem. De van rajta Lenovo támogatás (Solution Center), amellyel központilag jelzik pl. a driver frissitéseket. Van rajta fizetős, tűzfalas védelem, van Ccleaner takarító program és időnként lefuttattom a Lemezkarbantartót és a Lemez-töredezettség mentesítőt is. Ezek jelentősen felgyorsítják.
2017. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Újra kell telepíteni.
2017. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rakd SSD-re.
2017. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki "Huss!".
2017. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1, nem kell mindent letölteni

2, Ccleaner és lemeztöredezettség-mentesítő

3, újra kell rakni, érdemes beruházni egy SSD-re. A 120Gb-os 15000Ft.

2017. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Esetleg ha nincs akadálya hardver ügyileg meglehet próbálni a Win10-et rárakni.
2017. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tárhelymenedzsment. Jó az, szereti a windows, ha teszem azt 20GB szabad helye van állandóan, ha törik ha szakad nem pedig 5, vagy épphogy 1. Nekem 60GB van szabadon még egy-egy nagyobb win10 update után is meg mondjuk ez SSD nem HDD :D De, HDD-vel sem volt problémám, csak SSD-hez képest tényleg lassú volt a rendszerem, pontosabban a betöltési idővel volt csak gond.
2017. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a tárhellyel van a gond, akkor ideje rátérni a háttérben futó folyamatokra és a rendszer indulásakor elinduló programokra. Csak a szükségeseket hagyd meg, a többit tiltsd le, ha kelleni fog kézileg elindítod. Figyeld mik indulnak el a háttérben, ami nem rendszereszköz, de zabálja a gépedet azt állítsd le, és akadályozd meg, hogy valaha is elinduljon magától. Említetted, hogy hardverügyileg rendben vagy, szóval igazából más dologra nem nagyon tudok gondolni. Gyanítom a grafikus vezérlődön nem fog ki a windows vizuális megjelenése, szóval az maradhat olyan amilyen. Ha ezek sem segítenek gondolkozz el azon miket nézegettél a neten az utóbbi időben. Vedd számításba, hogy valami kártékony szoftver terhelheti a gépedet. Ezek előtt viszont bizonyosodj meg az ellentettjéről, mégpedig arról, hogy nem-e maga a védelmi szoftver zabálja a gépedet. Megesik az is a konfig erejétől majdhogynem függetlenül. Ha beigazolódik, hogy vírusos a rendszered, vagy valami kányaság van vele, akkor az egyszerűbb módszer a reinstall (cleaninstall, ha lehet) előzetes adatmentéssel. Mehet felhőbe, Pendrive-ra, bármire amire szoktad ilyenkor a fontos cuccokat. Sőt, ha ezzel megvagy (már ha el kell jutnod idáig) akkor a fájljaid visszamásolásakor már eleve egy védett rendszerbe kerüljenek ezek a fájlok. Aztán mehet rajtuk egy vizsgálat, hogy elkerüld az újabb fertőzés veszélyét. Mint említettem, reninstall/vírusirtó beszerzése kihagyható lépés, ha úgy véled a rendszered nem fertőzött. Bocsánat, javítok, vírusirtó mindig kell, reinstall meg végszükség esetén. Azt hiszem nem hagytam ki semmit. #7-es válaszoló is én vagyok, remélem segíthettem.
2017. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!