Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játékra milyen linux disztrót...

SIDLER22 kérdése:

Játékra milyen linux disztrót ajánlotok?

Figyelt kérdés
A disztró lehetőleg minél "tisztább" legyen (Az Ubuntuba sok a fölös cucc [ha jól tudom]). Ne legyen nagy a grafikai igénye (mint például a Cinnamon-nak).

2017. okt. 10. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Windows 10. Linuxon alig fut valami játék.
2017. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Linux nem játékra való.

Vannak játékok, amiknek van Linuxos verziója is, nézd meg, hogy amit te akarsz játszani, azt milyen disztrón lehet.

2017. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Linux mint mate,nekem is az van.
2017. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:
90%

Linux-ra megjelent játékokkal, vagy inkább Wine és más emulátorokon keresztül szeretnél játszani?


Cinnamon helyett (vagy mellett) jóval kisebb igényű asztali környezetek is telepíthetők, pl.:

[link]

vagy

[link]

stb.

2017. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Leginkább Steames játékokról lenne szó. Ha jól tudom azok meg futnak linuxon. De természetesen általános célra is szeretném használni. Az asztali környezettel kapcsolatban az alap GNOME mellett döntöttem.
2017. okt. 10. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

A Lubuntu az nem jó?

Annak aztán tényleg nincs sok gépigénye.

2017. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a valve a canonical-al működött együtt hogy a steamet átportolják linuxra, tehát egy ubuntuval vagy ubuntu fork-al nem foghatsz mellé, jelenleg én is ubuntu 16.04et használok, és a wow simán elfut wine-al, meg néha cs:go-zok de ahhoz van natív kliens, windows alatt jobban futnak igaz, de nekem nincsenek akkora elvárásaim, meg nem játszok annyit hogy tartsak egy windows particiot.


Lubuntu az eléggé "könnyű" distro, azt gyengébb gépekre szánják, így a ramhasználat is eléggé minimális alapjáraton.

2017. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
ArchLinux. Semmi fölösleges nincs benne. Esetleg Gentoo vagy LFS. Asztalnak IceWM vagy *box, netán WindowMaker.
2017. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!