Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kötelező új szerződést kötni...

Kötelező új szerződést kötni a telekommal, és rákapcsolódni az új és gyorsabb hálózatra?

Figyelt kérdés

Megpróbálom vázolni röviden: vagy két hete házalt a környéken egy telekomos, elmondta hogy hálózatot fejlesztettek a mi településünkön is, és hogy új díjcsomagot tudni ajánlani. Nekem pont jó így ahogy most van, ráadásul az új csomag drágább lett volna, így mondtam, hogy nem.

Egy két napja viszont hívogat egy másik telekomos, hadarva beszél és úgy említi ezt az átállást, (konkrétan elhangzott a szó), hogy kötelező. Viszont sehol a számlákon nem találtam ilyesmit, hogy új szerződést kellene kötnöm, és a honlapjukon sem szerepel ilyesmi.

Avagy a kérdés/kérés röviden: tessenek megnyugtatni, hogy a második emberke nyomulós üzletkötő és maradhat minden így ahogy van, vagy tessenek kiábrándítani a laikus számára is logikus érvekkel, hogy a régi hálózat megszűnik, és fél kell csatlakozni a drágább újra (vagy kiszállni a cirkuszból és átmenni egy másik szolgáltatóhoz).



2017. okt. 12. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem amíg (ha hűségidős vagy) addig nem.
2017. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A honlapjukon nyoma sincs ennek, szóval egyszerűen megpróbálnak lehúzni. Amúgy is alapszabály, hogy bármiféle módosítást csakis mi kezdeményezünk, soha nem szabad telefonos vagy más zaklatók ajánlataira rábólintani. Fenyegesd meg, hogy feljelented zaklatásért, akkor majd eltakarodik.
2017. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, most megnyugodtam. És igen, azért volt extrán furcsa, mert a hűségidőm is 2018 februárjáig szól, tehát addig ők se módosíthatnak semmit kötelezően. Le is tiltottam a számát az ügynöküknek, annak idején akkor vette észre magát a vodafone is...
2017. okt. 13. 09:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem az ő ügynökük, ezek egyszerűen csalók!
2017. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Biztos analóg vezetékes telefonod van vagy sat/dvb-c tv-d, esetleg mindkettő. A telekom digitalizálja a régi, analóg vezetékes hálózatát, így a pstn telefon egyszer végleg megszűnik, és már szolgáltatnak a lakóhelyeden iptv-t is, ami azért valljuk be, a sat/dvb-c-hez képest sokkal jobb.


[link]


Szóval ja, kötelező lesz, előbb utóbb át fogsz esni rajta.

2017. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező ugyan, de ajánlatos. Nekünk bevált a dolog, nemcsak net van, de wifi és IPTV is.
2017. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha a digitalizálás volt nekik a fejlesztés (ha nincs áram, akkor telefon se, azóta is "áldom"), akkor jó, végképp békén hagyhatnak, akkor is megmondtam (meg elötte vagy 50szer), hogy nem kell tévé. Aki nézi, annak biztos jó, de már lassan 15 éve nem kapcsoltam be, apám meg Dunának is menne ha többetkéne azért fizetnie, mert kéthavonta megnéz valamit.
2017. okt. 16. 06:14
 8/12 A kérdező kommentje:
A wifi nem attól függ hogy digitalizált-e a vonal, analógon is megoldottam, csak akkor én vettem a routert, nem ök adták.
2017. okt. 16. 06:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem fogják fenntartani az analóg telefonközpontokat. Nincs áram, nincs telefon érv meg szalmabáb érv, nem ér semmit, amikor mindenkinek van mobilja. Igen, az időseknek is. A néhány "ellenálló" pedig telefon nélkül fogja találni magát, ha nem akarja digitalizáltatni a telefonvonalát.


A wifit meg a telekom járulékosan adja. Olvasd el az Aszf-et, semmilyen garanciát nem vállal rá és nem érdekli, hogy te csak wifin használod. Kapsz egy eszközt tőlük a vezetékes internet, az iptv és a voip miatt. Ja, hogy ez az eszköz képes wifire is? Nem az az elsődleges cél.

2017. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sőt, nem is kötelező a Telekom szerelőjének wifit is beállítani. Lehet kérni.

Van olyan rokonom, aki szerint minden mobil és minden digitális eszköz sugároz, rákot okoz, vagyis amikor megkereste az analóg telefonvonala miatt a Telekom, ijedten elutasította. Aztán megszüntették, mert csak digitális van.

2017. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!