Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám csak a rendszert...

Hogy tudnám csak a rendszert áthelyezni a gép újratelepítése nélkül másik partícióra?

Figyelt kérdés
Nem csak a rendszer van itt hanem más programok meg minden fájl, lemezklónozással megoldható lenne?
2017. okt. 14. 14:49
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Rendszerfüggő, de mi a célod egy másik partícióval???

Magán a fizikai lemezen akarod egy sokkal lassabb helyre rakni a rendszert?

Nem értem a logikát. Ha csak betűjelet akarsz módosítani, az bármikor megoldható, igaz egy rendszer esetében macerás.

Ha van egy C ami mondjuk 20GB és egy X ami 100GB és te inkább a 100-asra raknád a rendszert, mert kevés a hely programok telepítéséhez, akkor sem kell ide-oda másolgatnod semmit.

Paragon Partition Magic, Minitool Partition Wizard, ... programokkal a partíció átméretezhető. A nagyobbik (esetünkben X) partíción ha meg akarod tartani az adatokat, akkor az üres hely méretével tudod megnövelni a C méretét... de ha az X teljes mértékben törölhető, akkor töröld a partíciót, majd ezután a C-t méretezd át amekkorára szeretnéd. Ez a művelet kb. 1 perc, míg a korábban említett akár 1-2 óra is lehet (az X lemez töredezettségétől és telítettségétől függően).


Ezzel a bootszektorba sem piszkálsz bele.


A lemezklónozás a partíció méretét is megtartja, így továbbra sem értem, hogy mi célod lett volna a rendszert a lemez közepére, vagy végére helyezni, amivel utána sokkal messzebb kerül az adat a tartalomjegyzéktől, azaz a seek-idő többszörösére nő.


Új win esetében (8-10) számolni kell a recovery partícióval is, ami a lemez fizikai elején kb 150MB helyet fixen elfoglal, ami a win-hez tartozik, mégis külön partíció.

2017. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én voltam félreérthető. Volt 2 HDD, nevezzük A-nak az 1, B-nek a 1,5terrásat. A-n volt csak a rendszer, B-n meg az összes dokumentumom, 'A' HDD elromlott, így nem tudtam használni a gépet mert azon volt a rendszer így 'B' HDD-re kellett telepítenem a rendszert, ezért most ott vannak a rendszerfájlok, meg az ott lévő dokumentumok. Én viszont a rendszert egy másik partícióra akarom tenni, hogyha megint valamikor újra kell telepíteni a gépet, ne törlődjön minden a lemezről.
2017. okt. 21. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!