Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy webfejlesztő lehet akár...

Egy webfejlesztő lehet akár rendszergazda vagy programozó is?

Figyelt kérdés

Azért írom ide, mert itt több jártas ember megfordul mint az oktatás kategóriánál.


Az lenne a kérdés, hogy valaki tegyük fel, diplomázott web fejlesztés és design-ből, az akár lehet rendszergazda is? Vagy bármi más az informatikán belül?

Vagy a diplomát nem ilyen kiszabottan adják? Szóval nem webfejlesztő, hanem informatikus van mindegyiknek a diplomáján? BSc (Hons)

Gondolom inkább csak az számít hogy értsen hozzá, mégha nem is arról szól a papírja/végzettsége, jól gondolom?

Vagy valaki most megy webfejlesztő/designer-nek egyetemen, az csak abban dolgozhat, másban nem is?



2017. okt. 19. 13:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy teljesen tökmindegy milyen szakon tanul tovább, a lényeg hogy számítástechnikával legyen kapcsolatos? Utána meg ott helyezkedik el a diplomájával ahol akar/amihez ért?
2017. okt. 19. 13:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akármi, csak értsen hozzá. Nem a diploma számít egy normális cégnél, hanem a tudás.
2017. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, webfejlesztés diploma nincs is, ilyen névvel inkább OKJ-s tanfolyamok szoktak lenni.

Egyébként meg ha értesz hozzá, nem fognak kukacoskodni. Nem árt, ha van egy szakirányú végzettséged, de sok esetben nem ragaszkodnak, hogy a végzettséged 100%-ban azonos legyen a munkaköröddel. Engem a mostani melóhelyemre úgy vettek fel rendszergazdának, hogy van egy infótanári diplomám, egy programozó OKJ-m, meg egy gazdasági informatikus OKJ-m. De tudok olyanról, aki meg rendszergazda végzettséggel webfejlesztő. Szóval szakmán belül azért lehetséges az átjárás, csak érts hozzá.

2017. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, pont erre gondoltam, az átjárásra szakmán belül :)

Nem OKJ-s tanfolyam, csak az egyetem ezzel a névvel indította a tanfolyamot. Ha jól tudom Computer Science-be tartozik.

Énis most a 2. évemben járok gazdaságinformatikán, ezzel sikerül(t) összeszedni annyi pontot, hogy felvegyenek az egyetemre jövőre, ami 3 éves képzés lesz és BSc (Hons) degree-t, azaz diplomát ad. (A gazdasginfó sem OKJ, angliában college-ban tanulom, itt kicsit másképp megy.)


Csak biztosra akartam menni, azért kérdeztem meg mert még nem tudom hogyan fog alakulni a jövő, és nem szeretném magam leláncolni csak webfejlesztésre :)


És akkor a diplomán mi fog állni azt nem tudod? Csak simán Computing IT vagy valami hasonló? Esetleg Computer Science?

Bocsi, ebben a témában nagyon vak vagyok, még csak nem is terveztem az egyetemet tavaly ilyenkor.

2017. okt. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!