Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor készült az első AMIGA...

Sax2 kérdése:

Mikor készült az első AMIGA típusú számítógép?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés kizárólag egy tanfolyam céljára készült.

A választ természetesen mindenki tudja. :)


2017. okt. 26. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor jó
2017. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kiss Ottó 33 válasza:

1985 Július 23.


A Commodore vezérkara elhatározza, hogy az AMIGÁt nem egy házi elektronikai vásáron, hanem egy saját rendezvényen mutatja be a világnak: a Lincoln Centerben (New York). Rettentő nagy körültekintéssel dolgoztak az első széria-gépeken. A legenda szerint a Los Gatos-i tervezőcsapat tagjai annyira féltették a gépeiket, hogy mindegyiknek külön ülést foglaltattak a repülőgépen; így próbálva elejét venni az esetleges károsodásoknak, amik a csomagtérben vártak volna a gépekre.


Gail Wellington, aki akkoriban a software-cégekkel tartotta a kapcsolatot így emlékezik vissza arra a napra: "A premier előkészítési munkáiban is részes voltam: Szerepem volt a multitasking-demó (Fred the Baker and Rose the Florist) elkészítésében és a computerbalett elkészültében is szerepem volt - erre nagyon büszke vagyok. A tulajdonképpeni animációt az Island Graphics nevű cég csinálta. Amikor a kész sequenc-et megláttam a táncosnővel a színpadon, majdnem elájultam, és még ma is könnyezek, ha megnézem a videót.

2017. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 máté andrás 2 válasza:
Commodore International mutatta be az Amiga 1000-es számítógépet a piacnak 1985. július 24-én, miután megvásárolta az Amiga Corporation-t.
2017. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kiss Ottó 33 válasza:

1985 Július 23.


A Commodore vezérkara elhatározza, hogy az AMIGÁt nem egy házi elektronikai vásáron, hanem egy saját rendezvényen mutatja be a világnak: a Lincoln Centerben (New York). Rettentő nagy körültekintéssel dolgoztak az első széria-gépeken. A legenda szerint a Los Gatos-i tervezőcsapat tagjai annyira féltették a gépeiket, hogy mindegyiknek külön ülést foglaltattak a repülőgépen; így próbálva elejét venni az esetleges károsodásoknak, amik a csomagtérben vártak volna a gépekre.


Gail Wellington, aki akkoriban a software-cégekkel tartotta a kapcsolatot így emlékezik vissza arra a napra: "A premier előkészítési munkáiban is részes voltam: Szerepem volt a multitasking-demó (Fred the Baker and Rose the Florist) elkészítésében és a computerbalett elkészültében is szerepem volt - erre nagyon büszke vagyok. A tulajdonképpeni animációt az Island Graphics nevű cég csinálta. Amikor a kész sequenc-et megláttam a táncosnővel a színpadon, majdnem elájultam, és még ma is könnyezek, ha megnézem a videót.

2017. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Imádom az Amigákat! :)
2018. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!