Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer szervert, hogy lehet...

Gamer szervert, hogy lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Láttam egyszer egy olyan videót amiben összeraktak egy olyan szervert amibe volt vagy 8-10 videókártya és a szerver játékokat streamelt más gépekre.

Tehát voltak ilyen 1-2 magos gépek amibe videókártya se volt de a GTA 5 ment rajta 60FPS-el és a szerverrel úgy össze volt kötve, hogy a szerver videókártyáját használta az az 1-2 magos gép és egyszerre többen is játszottak egy játékkal.

Ilyet, hogy lehetséges "alkotni"?

Olyasmi lehet mint a Steam link.

Aki ismeri az tudja, hogy egy gépnek az erőforrását használja ahoz, hogy egy TV-n le streamelje a játékot.



2017. okt. 26. 23:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Talán ez volt az a videó amit régen láttam.

https://www.youtube.com/watch?v=uKJw8IKVYQ8

Végén lehet látni, hogy egyszerre többen is játszanak egy adott játékkal.


A szerver az erőforrás a kisebb gépek meg megjelenítik az adott játékot.

2017. okt. 26. 23:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy gép, rajta több virtuális gép. Proci magok, ram és vga-k szétosztva v.gépenként.


1-2 magos gép alatt nem tudom mire gondolsz hirtelen, a kliens gépekre vagy a szerverre, tisztázásképpen a videóban a szerver 2db, darabonként 22 magos intel xeon procival megy.

2017. okt. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez csak egy sima távoli asztal elérés.

És a játék sem helyben a kliens gépeken fut hanem a szerveren.

Egyébként az 1-2 magos gépeket a kliens gépekre gondoltam amin fut akkor a távoli asztal elérés.

2017. okt. 27. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de létezik több ilyen szolgáltatás is ami neten keresztül működik. Cloud gaming a kifejezés rá, pl [link]
2017. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!