Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes-e a Win7 64bit-et...

Érdemes-e a Win7 64bit-et felrakni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném már elhagyni a Win XP-t, nincs bajom Vele, nagyon jó rendszer, de szívesen váltanék már Windows 7-re.


Kérdésem az lenne, hogy bajom származhat-e abból, hogy egy 64bit-es Win7-et rakok fel, ha csak 1GB DDR2 RAM-om van?

Nagyon be fog lassulni, vagy nem lesz teljesítményvisszaesés a 32bit-eshez képest?


2010. máj. 31. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is win7 van és 64 bites... Szerintem az az 1GB az elég lesz. Szóval rakd fel nyugodtan.
2010. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nincs teljesítmény visszaesés, de memóriát vehetnél a gépbe mert az 1G az lehet, hogy kevés lesz.


A 64bit annyiban különbözik a 32-től hogy több memóriát tud megcímezni és az utasításkészletében van néhány plusz funkció ami inkább gyorsítani tudja a rendszert.

Ha viszont a processzorod nem támogatja a 64bitet, akkor úgysem tudod feltenni a 64bites rendszert.

A ha régi a rendszer akkor valszeg csak a 32 bites win7 megy fel. A 64 bit akkor éri meg igazán ha min 4GB memóriád van. Például egy 32 bites rendszer csak 3GB-ot lágy a 4GB-ból míg egy 64 bites mind a 4GB-ot.

Szerintem inkább tegyél wind helyett linuxot, de Te tudod.

2010. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1 giga rammal a 64 bites Hetes szépen meg fog feküdni. Még a 32 bitesnek is csak éppen, hogy elég. Amúgy, ha a processzorod nem 64 bites, akkor a memória már nem is érdekes. :)) Meg az az igazság, hogy 64 bitre mindössze 2 program van írva, a többit emulált 32 bites környezetben futtatja. Tehát való igaz: csak a 4 giga ram feletti gépekre érdemes feltenni a 64 bites rendszert.
2010. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Támogatja a gép a 64bit-et. Régen volt rajta x64-es WinXP is.

Ezek szerint akkor nem lesz lassabb így, egy lépéssel közelebb kerültem a döntéshez.


Linux sem rossz, de néha-néha azért játszani is szeretnék, ami nem a legegyszerűbb rajta. Egyébként Linuxnál (pl. Ubuntu) is van külön 64 meg 32 bit-es rendszer?

2010. máj. 31. 15:00
 5/15 anonim ***** válasza:
A Win 7 hivatalos gépigénye: 1 GB of RAM (32-bit)/2 GB of RAM (64-bit). Tehát 64 biten az egy giga ram karcsú lesz kérlekszépen. De ahogy gondolod...
2010. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És ez miben fog megnyilvánulni?

Úgy értem: miben lenne más egy 32bites 1GB-al, mint egy 64bit-es szintén 1GB-al?

Érezhetően lassabb lenne, vagy mi?


U.i. Fentebb kérdeztem, hogy Linuxnál is külön van-e 32/64bit? És meg van már oldva a D3D-s játékok kérdése Linux alatt?

2010. máj. 31. 15:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Lassabb lesz észrevehetően. Legalábbis a programok futása, megnyitása, váltás, satöbbi. Párom gépén 32-es Hetes van 1 gigával, és 2 Office doksi megnyitása már sok időbe telik, főleg, ha a böngésző is fut a háttérben, meg mondjuk az MSN. Ugyanez 64 bit alatt további lassuláshoz vezetne, mert használ memóriát a 32 bit emulálásához is a program. Linuxból van külön 64 bites, persze. A játékok futtatása továbbra is virtuális Win üzemeltetésével megoldott, amihez szintén nem lesz elég az 1 giga, hiszen akkor tulképpen egyszerre 2 oprendszert futtatsz.
2010. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm!

Akkor míg nem szerzek be egy kis ramtöbbletet, addig marad a 32bit-es Win7, max. az XP is marad melette, míg nem kerül sor a végleges váltásra.

2010. máj. 31. 15:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem a 64 bit miatt kell a több memória, hanem azért mert a win7-nek nem elég.

Az xp-nek elég volt.

A 32 bites programok sem lesznek lassabbak.

2010. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor már nem értem, már belekavarodtam. =(
2010. máj. 31. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!