Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék egy itthoni hálózato...

Szeretnék egy itthoni hálózatot létrehozni, amelyet minden más eszközzel el tudok érni, mint háttértár. Hogyan tudnám ezt a gyakorlatban megvalósítani?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például veszek egy kisebb teljesítményű gépet, nagy és gyors merevlemezzel, vagy merevlemezekkel pakolom tele, rákötöm a routerre, megosztom a hálózaton az összes fájlt amit azon tárolok, és tudnék rá minden más eszközről másolni, és minden más eszközről leszedni, felmásolni, onnan megnyitni az én gépemen és hasonlók. Mintha egy külső vinyót dugnék rá a gépemre és úgy használnám. Ezt szeretném megvalósítani egy ilyen itthoni hálózatra használt számítógéppel. A dolog másik része pedig az, hogy ez a gép állandóan menne, internetre is rá lenne kötve értelemszerűen. Ezt a gépet és a fájlokat szeretném akárhonnan elérni.

2017. nov. 19. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

NAS (network attached storage) pontosan ezt tudja.


Megveheted egyben is, vagy vannak Linux alapu NAS rendszerek is. Sot, barmilyen Linuxbol nehany beallitassal ossze tudsz dobni magadnak egy fajlmegosztast.

2017. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wow! Nagyon király! És egy ilyen beüzemelése hogyan zajlik?
2017. nov. 19. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Legegyszerubb:

veszel egy ilyet: [link]

beteszel 2 lemezt, beallitasz 1-2 dolgot es mukodik is.


Ha sajat szamitogeppel akarod, akkor ezt olvasd at:

[link]

Az elso ClearOS-t fogom en is beuzemelni valamikor.

2017. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én eddig két NAS-t raktam össze. Remekül megy a kütyüimmel: pc-k, telefonok, tablettek, és egy TVBox...

Nekem az OpenMediaVault vált be, de kipróbáltam a FreeNas-t, és az Ubuntu Servert is.

Szinte minden megunt régi számítógépből össze lehet állítani! Monitor csak a feltelepítéskor kell, utána távoli gépről lehet állítgatni. (Webes felületen, és SSH-n keresztül.)

Építési tanácsok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!