Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti egyetemen minek tanulnátok...

Ti egyetemen minek tanulnátok tovább, informatikán belül?

Figyelt kérdés

Azért nem az oktatáshoz írtam, mert itt többen megfordulnak a témában.


Eddig ezeken gondolkoztam:

-Networking,

-Web applications (web fejlesztés),

-Vagy amit kicsit nem értek, az simán Computing.


Midegyik azonos diplomát ad ha jól tudom, csak azon belül, épp más ágra szakosodik.


Az első kettő ágazatot értem, de mi a harmadik? Simán csak Computing a szak neve. Az mindent bele foglal a számítástechnikával kapcsolatba? Csak nem olyan részletesen mindegyiket?

Ti melyiket választanátok?

Engem leginkább a web fejlesztés érdekelne, de nem szeretnék csak erre az egyre szakosodni. Szeretnék mozogni/vándorolni a szakmában.



2017. nov. 21. 13:18
 1/3 A kérdező kommentje:
De például a Forensics és Security is olyan kecsegtető. Vagy még ezek is benne vannak a simán "Computing"-nak nevezett szakban?
2017. nov. 21. 13:26
 2/3 Progresszor ***** válasza:

Erre elég nehéz válaszolni, mert egyrészt nem tudom mi az egyes szakirányok anyaga, másrészt azt sem tudom neked mi fekszik leginkább.


De, ha a megy a matek és egy általános alaptudásra szeretnél szert tenni, akkor a Computing.

[link]

[link]


Szerintem, az egyetemen az alapokat kell megtanulni, szakosodni később is tudsz. Visszafelé nehezebben működik a dolog.

2017. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A modulok elég hasonlók egyébként. 2-3 ami eltér. Például a web fejlesztésnél web design meg web fejlesztés van, a networking-nél ugye networking meg system support, a többi meg ugyanaz.

A computing szakra meg írnak szinte mindenből egy-egyet, amit elosztanak 3 évre.

Szóval ha computing-ra megyek, ott mindenből tanítanak egy keveset, de a web fejlesztésnél meg inkább a web-en van a hangsúly, míg a többi kicsit háttérbe szorul?


Most felmentem az egyetem oldalára és mégjobban megkeveredtem :S

Computing & IT. Ez mégis megint miben más?


Ezekből áll:

Level 4 modules will include: (első év)

Integrated Applications Development

Programming Concepts

Website Design

Maths for Computing

Introduction to Networks and Computer Security

Introduction to Academic Studies


Level 5 modules will include: (2. Év)

Systems Analysis and Design

Human Computer Interaction

Database Systems

Mobile Application Development

Information Systems Security

Project Management for IT


Level 6 modules will include: (3. Év)

Advanced Database Systems

Enterprise Systems

IT Consultancy Practice

Employability Skills for Computer Graduates

Final Year Project

2017. nov. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!