Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » T-bao Tbook R8 Notebook 15.6...

T-bao Tbook R8 Notebook 15.6 inch? Megéri kínai notebookot venni?

Figyelt kérdés
Kínai oldalon néztem ki ezt a laptopot, nem is drága és ide is érne még karácsony előtt, viszont nem vagyok valami tapasztalt ezen a téren. A kérdésem az lenne, hogy nem ismeri valaki esetleg ezt a típust? Leginkább internetezésre lenne használva, esetleg még böngészős játékokra. 54000 forint az ára pk-val együtt. Chuwi márkájút néztem még, az viszont sajnos nincs raktáron sehol.

#kínai #laptop #Chuwi #t-bao #kína webshop #kína laptop
2017. nov. 24. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha pl asust vagy acert veszel akár 300ezerért vagy a felett azt is kínában gyártják, attól még hogy nem acer vagy asus van ráírva egy próbát megér, nekünk egy Alcor Snugbook van ami szintén nem túl ismert márka 49ezer forint volt és tökéletesen működik szóval szerintem egy próbát megér :)
2017. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

a legtöbb gépet Kínában, Indiában, v Fülöp Szigeteken, stb gyártják, akkor is, ha Dell v HP, stb.


ami a konkrét gépet illeti:

1) a billentyúzet ( ha kínai jelek vannak rajta betűk helyett, az gond lehet :D )

2) meg kell nézni a részletes leírást: proici, ram, merevlemez, videokártya, display felbontása, wi-fi, lan. ezeket meg szokták adni, ha nincs az oldalon, rá lehet kérdezni. ha a kiírás angol, akkor valszeg kérdezhetsz angolul ás úgy is fognak válaszolni. ha ezek megfelelők, éás ahhoz képest olcsó, akkor érdemes. a gari csak annyiból érdekes, hjogy vállalja, érvényesítése gáz, mert a szállítás rendszerint a vedvőt terheli.

2017. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kínaikak „gyártanak”, az túlzás. Amit ők csinálnak, az az utolsó (csomagolás) és az utolsó előtti (összeszerelés) művelet, mielőtt kikerül a polcokra.


A Mercedest-t sem „gyártják” Magyarországon, minden, ami benne van, az Németországban született, még a gyártás és összeszerelés technológiája is, és ez az IT cuccokra is igaz. Ott van pl. az Apple A-sorozatú chipje. A Samsung (is) gyártja, de nem ők tervezték, semmi közük hozzá azon kívül, hogy egy beszerelésre alkalmas lapon átadják a Foxcon-nak.


Szóval k**ra nem mindegy, hogy egy Lenovo-t, vagy egy Chuwi-t nézel :-)

2017. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!