Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van mindenhol, számítógé...

Miért van mindenhol, számítógépnél, okostelefonoknál az, hogy szabadítsunk fel memóriát?

Figyelt kérdés
Nem attól lesz hatékonyabb a működés, hogy a memória ki b is van használva, s nem éppen gyorsabban kéne menniük a programoknak, ha az adatok már a memóriában vannak, s nem kell újra és újra betölteni őket, mert folyton kitöröltük optimalizálással, amely szerint szabadítsunk fel memóriát mert atya ég, 70% használatban van?
2017. nov. 27. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kétoldalú dolog.

Ha sok mindent tartasz a memóriában, akkor az betelik, ami jóval nagyobb teljesítményesést okoz, mint ha néha újra be kéne tölteni a flash drive-ról.

2017. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De egyébként való igaz, sokan nagyon túlreagálják ezt a dolgot.
2017. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

„Miért van mindenhol...”


Igen, tudom, „számítógépnél, okostelefonoknál”, de kicsoda-micsoda hisztizik emiatt? Engem sosem bombáz a rendszerem efféle üzenetekkel.

2017. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De igen, igazad van kérdező. Sokszor elmagyaráztam én ezt már itt is, mikor arra panaszkodnak, hogy a RAM 95%-ig tele van. És akkor megnézzük tüzetesebben, és azt látjuk, hogy a 95%-ból 80% cache - ez az optimális memóriakihasználás.

Azért van a RAM, hogy használjuk.

2017. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen ez a túl reagálás kb azért van mert az app gyártók pld: Clean Master meg tárasi szerint jó ha mindig szabadítasz memóriát,de android 5.0-től sokkal jobb let a ram kezelés ezért fölösleges kilőni őket.

Akkor éri meg max ha egy játékot futatsz aztán hiba miatt kidob.Ezért azt leállítod aztán jó lesz talán.

A clean master meg tárasi azért valamenyire jók, de azért túlzásba nem kell esni és inkább csak hagyad a telefonodra illetve a gépedre.

Igen a gépnél pedig a folyamatkezelőböl kilőheted és annyi azt az egy programot, más oda nem kell.

2017. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!