Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tilos facebookon a segítségkér...

Tilos facebookon a segítségkérés? (Nem kifejezetten adománygyűjtésre gondolok)

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal leveleztem éppen privátban, amikor a facebook kiléptetett, megváltoztattatta a jelszavamat, ellenőriztette az alkalmazásaimat és most ki kéne töltenem egy kérdőívet hogy újra fizethessek rajta keresztül.

Ennyi történt: Elküldtem a barátomnak privátban egy levél MINTÁT amiben segítséget kérek!! És hogy kattintsanak a benne szereplő linkre. De linket NEM írtam bele ez az egyik, a másik pedig hogy az adomány szó nem is szerepelt benne.. Ennyire figyeli a face a magánlevelezéseket????


Köszi a segítségeteket! :)



2017. dec. 8. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően vannak bizonyos szavak, szókapcsolatok amiket figyel a rendszer és ha azt gyanúsnak/veszélyesnek/szabálysértőnek ítéli meg akkor elindít egy eljárást amivel igazolnod kell magad. Nem biztos hogy a segítségkérés volt a fennakadt szó, hanem a valamilyen linkre való kattintás. Ugyanis a Facebookon terjedő vírusok vagy káros-veszélyes oldal elérésére csábító botok is pontosan azt akarják elérni hogy egy adott linkre kattints, ott valamit letöltsd vagy esetleg adatot írj be amivel visszaélhetnek. Ilyen szempontból viszont szerencsés ha az oldal figyeli ezeket a jeleket, és beavatkozik mielőtt bajba kerülsz. Persze előfordulhat ez által olyan fals pozitív eset is amit te kiváltottál.
2017. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Ment a zöld kéz :)
2017. dec. 8. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!