Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez nem ijesztő már a mesterség...

Ez nem ijesztő már a mesterséges intelligenciától?

Figyelt kérdés
[link]

2017. dec. 9. 22:54
 1/3 A kérdező kommentje:
2017. dec. 9. 22:58
 2/3 anonim ***** válasza:

E inkább " a francba, hoyg én nem tudok ilyet írni". Szóvel az ilyen programokhoz órási számítási teljesítmény kell, és jelenleg nincs realitása, hoyga mindennapokban találkozol ilyen fejlett AI-vel.

Egyébként sakkozni nem nagy kunszt, kávzi ha csak random módon megtippeli a lehetséges lépéseket a gép pár körre előre, már akkor szétveri az emberek 99%-át:p

2017. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A számítási teljesítmény nem sokáig lesz korlát, már kb. 10 éve folynak kutatások (idehaza is, bár pont most is-e azt nem tudom) teljesen újfajta számítógépek kifejlesztésére is. Az egyik egyetemi tanárom benne volt a kezdetekben egy ilyenben, ahol valamilyen, általa "fényszámítógépnek" nevezett eszközön dolgoztak. Az akkori számítógépekhez (nem az otthoni kategóriához) képest 2-3 nagyságrenddel nagyobb számítási teljesítményről beszélt. Hogy ma ez hol tart, azt nem tudom, de szerintem vagy már kész van vagy nem sok kell hozzá.


Egyébként én nem tartom ijesztőnek. Van annyira makacs és kapzsi az ember, hogy olyan "eszközt" nem fejleszt ki, ami árt a biznisznek és mellékesen lehet kiírtja a fél világot...

2017. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!